En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

En iyi kripto para cüzdanları, farklı tiplerde, çevrimiçi, masaüstü ve donamım BTC cüzdanları olarak listeye giren Blockchain, Electrum, Coinbase, Bitcoin Armory, Green Adress, Trezor, Bitcoin Core ve daha birçok seçenektir.

Güvenli ve en iyi Kripto para cüzdanı, BTC’leri ek PIN kodu ile şifre altında saklamaya imkan sunan, aynı anda iki yönlü şekilde, BTC bakiye takibi ve transferi için çevrimiçi, bu işlemler yapılmıyorsa saklama koşulları için ise çevrimdışı olarak kullanılabilen çeşitlerden oluşurlar. 2023 Yılında güvenli BTC saklama, alma ve transfer etme işlemlerine imkan tanıyan kripto para cüzdanları hakkında detaylı bilgilerin tümünü alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

En İyi Kripto Para Cüzdanları Güvenilir En İyi Kripto Cüzdan

Blockchain Cüzdan

Blockchain Cüzdan, kripto para birimlerin temelinde yer alan teknolojiden ismini alan, Blockchain’in tasarlamış olduğu web kripto para cüzdanıdır. Açık kaynak kodlu bir yapıda, özel anahtar şifre ile BTC’leri koruma altına alır. https://www.blockchain.com/tr/wallet

Blockchain Cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

BTC saklama ve BTC yazılımı ile uyumlu diğer kripto para cüzdanlarına Bitcoin transferi yapma imkanlarını sunar. Transfer ise yurtiçi ve yurtdışı şekilde yapılabilirken, 7/24 BTC gönderimi gerçekleştirilebilir. Bu cüzdan ile tercih edildiğinden Güvenilir kripto para siteleri ve satın alınan kripto miktarını direkt olarak cüzdanda görüntüleme avantajı elde edilir.

Electrum Bitcoin Wallet

Electrum, BTC cüzdanları arasında avantajlı kullanım ve güvenlik konularında en çok öne çıkan kripto para soğuk cüzdanıdır. Linux, Mac ve Windows sistemlerinde çalışabilen Electrum, BTC saklamak ve bakiye kontrolünü yapmak için çok tercih edilen ve güvenilir bulunan kripto para cüzdanıdır.

https://electrum.org

Electrum Bitcoin cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

Kripto para cüzdan önerisi yapılırken işaret edilebilecek Electrum BTC Wallet, oldukça az yer kaplayan, fiziki tipte ve sadece BTC kripto para birimine yönelik işlemleri destekleyen bir cüzdandır. Linux, Mac ve Windows işletim sistemleri bilgisayara takıldığında, BTC bakiye kontrolüne, diğer cüzdanlara BTC transferi yapmaya olanak sağlar. Kripto para birlerini çeşitlendirerek yani takas ederek saklamak için uygun değildir. Çünkü sadece BTC alımını destekler. Hızlı transfer ve yüksek güvenlik kriterleri öne alan bir cüzdan modelidir.

Coinbase Cüzdan

Coinbase Cüzdan, BTC saklamaya uyumlu ve Coinbase kripto para borsası hesabına bağlı şekilde de kullanılabilen kripto para cüzdanıdır. Bu cüzdan aynı zamandan banka hesaplarından birine bağlanabilir ve rahatlıkla cüzdan içine dolar transferi yapılabilir. Bu dolarlar ise cüzdan sayesinden BTC almak ve satmak için kripto para borsasından kullanılırlar.
https://www.coinbase.com/tr/learn/tips-and-tutorials/how-to-set-up-a-crypto-wallet

Coinbase cüzdanı
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

Coinbase Cüzdan, tercih edilmesi halinde android telefona indirilebilirken, diret olarak sanal cüzdan modelinde kripto para yatırım hesabına bağlı şekilde de kullanılır. Sadece BTC saklamak ve almak için değil, USD Coin olan stable coin birimini ve diğer 20 adet farklı kripto para birimini saklamak ve almak için kullanılır.

En güvenilir kripto para cüzdanları ve en iyi kripto cüzdan arasındaki Coinbase Cüzdan ile BTC, dünyanın herhangi bir yerinde bulunan ve BTC yazılımı ile uyumlu olan başka bir kripto para cüzdanına hızlı ve düşük masraflı şekilde transfer edilir. Avantajı ise içinde yer alan Coinbase Earn ile video izleme ve belirli sorulara cevap verme görevleri üzerinden kripto para kazanma olanağı sunmasıdır.

Trezor

Trezor, mobil cihazlarda ve bilgisayar masaüstünde kullanılabilen ve ek çevrim dışı donanım modeli ile en yüksek güvenlikte BTC saklamaya imkan sunan kripto para cüzdanıdır. Özellikle Trezor donanım cüzdan, bilgisayara ve ya akıllı telefonlara takılarak kullanılır. Bu işlem kapsamında BTC miktarını cihaz ekranlarından görüntülemeye imkan sunarken, cihazlar ile bağlantının kesilmesi halinde ise BTC’yi çevrimdışı alanda saklama avantajını sunar.
https://www.hepsiburada.com/trezor-one-soguk-cuzdan-kripto-para-cuzdani-3-lu-set-yurt-disindan-pm-HBC0000061S5W

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ayı Tuzağı Nedir? Boğa Tuzağı Nedir? Örnekler
Trezor cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

Güvenilir kripto cüzdan diğer deyişle En güvenilir kripto para cüzdanı seçeneklerinden Trezor’un fiyatı ise 55 dolar ile 500 dolar arasında değişir. Fiziki cüzdanın iki farklı seride, One ismi ile bilenen siyah-beyaz modeli ve plastik dış tasarımlı, ek PIN kodu ile BTC saklamaya olanak sunan çok faktörlü modeli bulunur. Sadece BTC’yi değil 1.000 ayrı dijital para birimini saklama niteliğine sahiptir. Cüzdan bilgisayara bağlanması ardından BTC’yi düşük masraf ile coğrafi kısıtlama olmadan, dünyanın başka bir yerinde konumlanan BTC cüzdanına transfer etmeye imkan tanır.

Ledger

Ledger, çok tercih edilen ve BTC’leri çevrimdışı olarak saklamayı sağlayan fiziki kripto para cüzdanıdır. Stabdart bir USB boyutunda olan bu donanım cüzdan, paslanmaz çelik dış yüzey ile tasarlanmıştır. Bu sayede BTC’leri uzun ömürlü bir donanım cüzdan ile saklama fikri ön plana alınmıştır.
https://www.hepsiburada.com/ledger-nano-s-bitcoin-cuzdani-p-HBV000008F4DB

Ledger cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

Bu kripto para cüzdanı bilgisayara veya android telefona bağlanarak, BTC miktarı görüntülenir. Aynı zamanda bu bağlantı ile dokunmatik ekran üzerinden, diğer BTC cüzdanlarına yapılmak istenen BTC transferi için gerekli olan onay verilir. Kıtalar arası hızlı ve düşük masraflı transferi destekler.

Ledger Cüzdan ile BTC bakiyesini kontrol etme, özel şifre ve PIN kod altında saklama, transfer etme, kripto para borsası hesaplarına kripto para ve para gönderme işlemleri yapılır. Cüzdan aynı zamanda 1200’ün üzerinde kripto para birimini ve token’ı saklamak için kullanılır. Stake etme yani kripto para birimlerini belirli bir vadede harcamam sözü vererek, kitleme işlemi üzerinden ek token miktarı elde etme imkanı sunar.

SoFi

SoFi, BTC saklama, kripto para borsası hesaplarına bakiye transfer etme, BTC satın alma işlemlerinin tümünün yapılabilmesine imkan sunan web kripto para cüzdanıdır. SoFi Invest plaltformundan hesap açılışı ardından edinilen bu kripto para cüzdanı, minimum 1 dolarlık alt limit ile oluşturulur. Cüzdan ile BTC, diğer BTC cüzdanlarına 7/24, düşük masraflı şekilde coğrafi bir kısıtlama olmadan transfer edilir.
https://www.sofi.com/invest/buy-cryptocurrency/

SoFi cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

SoFi sadece BTC’yi değil satın alma ve saklama işlemlerinde diğer 4 büyük kripto para birimi de desteklerken, kripto para birimleri ile yeni yatırım yapmaya başlayan kişiler için idealdir. Sade ve anlaşılır bir kullanım modeline sahiptir. SoFi cüzdana sahip olanlar SoFi Invest ağında yer alan diğer kullanıcılara BTC borcu verebilir, bu kredi sunma sistemi üzerinden ise geri ödemede faiz kazancı olarak yeni BTC’ler elde edebilirler.

Freewallet

Freewallet, isminin ifade ettiği gibi BTC’yi işlem ücretsiz şekilde transfer edebilmeyi sağlayan kripto para cüzdanıdır. Sadece BTC’yi değil 30’un üzerinde kripto para birimini, diğer kripto para cüzdanlarına gönderme imkanı sunar. Freewallet içinden bu kripto para birimleri ve BTC satın alınabilir, satın alım işlemi için para bakiyesi ise kredi kartından cüzdana transfer edilir.
https://freewallet.org/crypto-wallet

Cüzdanın en dikkat çekici tarafı güvenlik sunması ve kripto para borsaları gibi alım-satım işlemine imkan sunmasıdır. Cüzdan direkt olarak mobil cihaza indirilip, ekran bölümünden BTC bakiyesi takip edilir. Cüzdana ait özel anahtar kod ile BTC2ler saklanırken, bakiye takibi içinde şifre kullanımı ile arayüze erişim sağlanır. Ek güvenlik özelliklerinde ise ekstra PIN kodu tanımlama ve 2FA doğruma işlemini aktifleştirme işlemleridir.

Edge

Edge, BTC saklamak için kullanılan mobil kripto para cüzdanıdır. İOS ev Android cihazlar için hizmet sunan Egde kipto para üzdanı,Google Play Store ve App Store mağazalarından mobil cihaza rahatlıkla indirilir. Bu kripto para cüzdanı ile BTC satın almak, satmak ve aynı zamanda özel anahtar şifre ile Bitcoin saklamak mümkün hale gelir.
https://edge.app/bitcoin-wallet/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kazandıran Borsa Tüyoları (12 Teknik!)
Edge cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

Yurtiçindeki veya yurtdışındaki diğer BTC cüzdanlarına kısa sürede, BTC transfer yapabilmeye imkan sunan kripto para cüzdanında Bitcoin’e ek olarak 30 farklı kripto para birimi saklanabilir veya satın alınabilir. Edge yüksek güvenlik sunmasına bağlı olarak bazı çevrimiçi kripto para borsalarında kimlik doğrulama sistemi olarak kullanılır.

En iyi, güvenli kripto cüzdanları arasındaki Edge’nin büyük avantajı ise kripto para satın alma işleminde satın alma komisyonu talep etmemesidir. Web arayüzü olmayan cüzdan mobilde pratik kullanım gerçekleştirmek için uygundur. Her an BTC bakiye takibi yapabilmeyi sağlar.

Exodus

Exodus, dizüstü veya masaüstü bilgisayarlara indirilerek kullanılan, BTC saklamaya olanak tanıyan, yazılım cüzdan olarak bilinir. Bitcoin ve belirli diğer kripto para birimlerinin bakiyesini masaüstü alandan takip etme ve bunların fiyatlarını grafikler ve çizelgeler üzerinden her an görüntüleme avantajını sunar. Kripto para birimlerini bir portföye dönüştürerek, fonları direkt olarak masaüstü alandan yönetme olanağını sunar.
https://www.exodus.com/

Exodus cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

Exodus kripto para cüzdanı ile BTC alım-satım ve diğer kripto para birimleri ile takas işlemi gerçekleştirmek mümkündür. 100 adet üzerinde kripto para birimini BTC ile birlikte destekleyen yazılım cüzdan, alım-satım işlemlerinden ek bir komisyon talep etmez. BTC ve desteklediği diğer kripto para birimlerinin hızlı, güvenli ve düşük en düşük masraflı koşullarda, coğrafi kısıtlama olmadan transfer edilebilmesini ve transferin 7/24 gerçekleştirilebilmesini sağlar.

BRD

BRD, BTC saklamak ve BTC bakiye takibi yapmak için İPhone cihazlarda kullanıma uygun olan mobil kripto para cüzdanıdır. BRD sadece BTC değil, Bitcoin Cash, ETH ve diğer ERC-20 tabanlı token birimlerini saklamak, alıp-satmak ve kripto para cüzdanlarına transfer etmek için kullanılır.
https://brd.com/

BRD cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

Güvenliği ise özel anahtar koda ek olarak kişinin kendi belirlediği ekstra bir şifreyi tanımlama fonksiyonunu sunarak yükseltir. Bu detaya bağlı olarak cüzdana verilen ek şifre mutlaka bir alanda yedeklenmelidir. Şifrenin unutulması halinde BTC’ye erişim zorlaşır. Mobil cüzdan ile navigasyon kullanımı gerçekleştirme ve dünyanın diğer ülkelerindeki kripto para cüzdanlarına, hızlı, güvenli ve düşük masraflı BTC transferi yapma ikanı bulunur. İphone’lar için en iyi kripto para cüzdanı 2023 ve 2022 listesinde BRD sıralamanın üstlerinde yer alır.

Infinito Wallet

Infinito Wallet, İOS ve Android cihazlara indirilerek kullanılan ve BTC başta olmak üzere geniş kripto para birimini destekleyen kripto para cüzdanıdır. ERC-20 tabanlı tokenlar, BTC, EOS token birimleri, NP-5 tabanlı tokenlar desteklediği kripto paralardır.
https://www.infinitowallet.io/

Infinito Wallet cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

BTC saklamak ve bakiye takibini mobil cihaz ekranından gerçekleştirmek için ideal olan Infinito cüzdan, internet ile bağlantısı kesildiğinde BTC’leri bir soğuk cüzdan modelinde, ağdan gelecek saldırılara kapalı şekilde saklamaya olanak tanır. 12 karakterli bir şifre ile BTC’leri korumaya alan cüzdan, diğer kripto para cüzdanlarına 7/24 BTC transferi gerçekleştirebilmeye ve işlemi kıtalar arası yapabilmeye olanak sağlar.

Bu mobil krito para cüzdanı birden fazla dil desteği sunar. BTC almak ve satmak, cüzdana para transfer etmek, BTC bakiyesini kontrol etmek için Türkçe dil desteğinden yararlanarak işlem adımlarını geçmek mümkündür. Kullanıcı dostu tasarıma ve Android, İOS chazlarının her iki tipinde de çalışma özelliğine sahiptir.

Samourai Wallet

Samourai Wallet, kripto para piyasasında anonim şekilde yer almak isteyen ve Android cihazlarından BTC bakiye takibi yapmak isteyenlere uygun bir mobil BTC cüzdanıdır. Cüzdan Android cihaza indirilerek kullanılırken, ilk yükleme işlem ardından çok katmanlı bir güvenlik süreci ile kaydı devreye sokarak, koruma koşullarını güçlendirir.
https://samouraiwallet.com/

Samourai Wallet cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

Samourai Wallet, üçüncü parti kurumları kullanıcı işlemlerinin dışında tutarak, direk olarak anonim şekilde BTC alıp satmaya ve saklamaya olanak tanır. İçinde yer alan BTC bakiyesi ise BTC yazılımı ile uyumlu diğer kripto para cüzdanlarına kısa sürede, düşük masraf ile gönderilir. Kıtalar arası gizli BTC transferine imkan sağlayan cüzdanın kayıtları ise sahibi harici kişilerce takip edilemez. Bu açıdan işlem geçmişini yabancı kişilere sunmayan güvenli bir modele sahiptir. Sadece BTC kripto para birimini destekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Volatilite Nedir? Endeksi Nasıl Hesaplanır?

Green Adress

Green Adress, 2020 senesinde piyasaya çıkarılmış olan ve BTC saklamak için kullanılan, Apple cihazlarda kullanıma uygun, mobil kripto cüzdanıdır. Hack risklerine karşı güvenli ve kararlı modeli ile öne çıkan Green Adress, kripto para klonlama ve çalınma risklerine karşı da BTC’leri koruma altına alır. Tüm kaynak kodları kullanıcıları tarafından açıkça görüntülenebilen bu cüzdan, BTC yatırımcısının olası güvenlik açıklarını yakalayabilmesini sağlar.
https://blockstream.com/green/

Green Adress cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

BTC’yi saklamak ve diğer BTC cüzdanlarına en hızlı şekilde transfer etmek için kullanılabilirken, cüzdanlar arası BTC gönderimini düşük masraf üzerinden coğrafi kısıtlama problemi olmadan gönderir. Sadece BTC kripto para birimini desteleyen mobil cüzdanda, PIN kodu kullanıcı eli ile değil cüzdan sistemi aracılığı ile atanmaktadır. Bu özel şifreler ise kullanıcı tarafından rahatlıkla kontrol edilir. Mobil ekrandan tercih edilen an BTC bakiyesini görüntüleyebilmeye imkan sunar.

Bitcoin Armory

Bitcoin Armory, tüm işletim sistemleri tarafından desteklenen, yüksel güvenlik sunan ve kullanımının yapılması için teknik bilgiye ihtiyaç duyulan BTC cüzdanıdır. Soğuk cüzdan veya çevrimiçi cüzdan şeklinde iki farklı şekilde kullanılır. Bilgisayara bağlandığında, masaüstü alandan BTC satın alma, satın alınan miktarı bakiyede görüntüleme ve BTC’ler tercih edilen diğer kripto para cüzdanlarına hızlı şekilde gönderme işlemlerinin yapılabilmesine imkan tanır.
https://www.bitcoinarmory.com/

Bitcoin Armory cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

BTC satın alma ve transfer etme işlemlerini internete bağlı şekilde gerçekleştirip, geri kalan tüm sürede BTC’leri soğuk depolamaya yani çevrimiçi saklamaya izin verir. Bu da güvenlik koşullarını yükseltirken, BTC’leri ağdan gelebilecek saldırılara karşı daha iyi korumayı sağlar. Sadece BTC kripto para birimini destekler.

Bitcoin Core

Bitcoin Core, oldukça sık şekilde kullanılan ve Bitcoin’in resmi cüzdanlarından biri olan, geleneksel bir kripto para cüzdanıdır. Bu cüzdanın bir cihaza indirilmesi ve kullanılması için 150 GB’lık alana sahip olunması gerekir. Kompleks bir BTC cüzdanı olarak bilinen Bitcoin Core, tüm işletim sistemleri ile uyumludur.
https://bitcoin.org/tr/wallets/desktop/windows/bitcoincore/

Bitcoin Core cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

Güvenlik açısından başarı olan cüzdan, 30’un üzerinde dil desteği ile en anlaşılır ve basit şekilde BTC almak, satmak, BTC’yi saklamak ve diğer kripto para cüzdanlarına göndermek için kullanılır. Transfer işlemini hızlı şekilde gerçekleştirir. BTC’yi coğrafi bir sınırlandırma olmadan gönderebilmeyi ve bu işlemi 7/24 şekilde geleneksel bankacılık hizmetlerinde olan mesai süresi içinde işlem yapma problemini yaşamadan gerçekleştirmeyi mümkün kılar. En iyi kripto para cüzdanı 2023 yılında ve tüm dönemlerde, geleneksel oluşuna bağlı olarak Bitcoin Core olarak gösterilebilir.

Coinomi

Coinomi, Efektif BTC cüzdanları arasında yer alan hem masaüstünde hem de mobil cihazda kullanılabilen kripto para cüzdanıdır. Her iki cihaz üzerinden de BTC bakiye takibi yapma, BTC saklama ve transfer etme işlemlerine olanak tanır. İki farklı kişinin katkıları ile geliştirilen ve 2015 yılında piyasaya sürülen BTC cüzdanıdır. İdeal bir güvenlik seviyesini sunabilmesi için uzun yıllarca kod yazma evresinden geçirilerek piyasa sürülmüştür.
https://www.coinomi.com/en/

Coinomi cüzdan
En İyi Kripto Para Cüzdanları [2023] Güvenli Kripto Cüzdan

Coinomi ekibi tarafından geliştirilen bu cüzdan kullanıcıların tam puanı alna seçenekler arasındayken, mobil cihaz ile uyumlu olması BTC takibinin en iyi şekilde yapılabilmesine olanak tanır. Diğer BTC cüzdanlarına transfer işleminde ideal bir hızdan yararlanma ve transferi tercih edilen her an gerçekleştirme avantajını sunar.

BTC ile aynı anda diğer büyük kripto para birimlerini de saklayabilmeyi ve cüzdanda portföy oluşturabilmeyi sağlar. Ücretsiz şekilde mobil cihaza yüklenir. Açık kaynaklı bir koda sahip değildir. En iyi, güvenli kriptopara cüzdanları arasındaki Coinomi, ShapeShift ve Cahngelly gibi kripto para borsaları ile entegre şekilde çalışarak, bu alanlarda BTC alımını destekler.

En İyi Kripto Para Cüzdanı

 • Blockchain Cüzdan
 • Electrum Bitcoin Wallet
 • Coinbase Cüzdan
 • Trezor
 • Ledger
 • SoFi
 • Freewallet
 • Edge
 • Exodus
 • BRD
 • Infinito Wallet
 • Samourai Wallet
 • Green Adress
 • Bitcoin Armory
 • Bitcoin Core
 • Coinomi

SORUNUZU SORUN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BİZİ TAKİP EDİN

15,482BeğenenlerBeğen
8,251TakipçilerTakip Et
12,545TakipçilerTakip Et

EN İYİ FOREX ŞİRKETLERİ

Yerli & Yabancı Tüm Aracı Kurumların Teknik Değerlendimeleri ve Karşılaştırmaları!

Çok Okunanlar