Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Güvenilir kripto para siteleri, kripto para birimi yatırımcılarına küresel anlamda hitap eden, İngilizce, Türkçe dil desteklerini sunan ve yüksek adette kripto para birimini alım-satım işlemi için listelerine dahil eden kripto para platformlarını, onların sunduğu avantajları inceleyen bir rehberdir.

Kripto para nasıl alınır rehberi içinde yer alan kripto para borsası platformlarından güvenli ve hızlı alım-satım, takas ve soğuk depolarda güvenli kripto para birimi saklama işlemleri yapılabilir. Bu rehber içinde yer alan, güvenli şekilde kripto para birimi alımı yapılabilecek platformlar ise Binance, Coinbase, Thodex, Bitfinex, Bitstamp, Kraken, Bitpanda gibi platformlardır. Bu platformlar ve güvenilir işlem sunan diğer kripto para borsası platformları hakkında detaylı bilgileri alt başlıklardan öğrenebilir ve kripto para nasıl alınır sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Kripto Para Satın Alabileceğiniz Güvenli Siteler

Güvenilir Kripto Para Siteleri – (Bitcoin) Kripto Para Nasıl Alınır?

Binance

binance
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Binance, 2022 senesine bakıldığında 24 saatlik hacminde 10 milyar değerini gündeme taşıyan, BTC alım-satım işlemlerinde en çok tercih edilen ve en güvenilir kripto para satın alma sitesi olarak öne çıkan kripto para borsası platformudur.

Binance aynı zamanda 258 adet farklı kripto para birimi işlem listesinde sunar. Tüm bu kripto para birimleri ile alım satım işlemi yapmaya ve aynı zamanda kripto para birimlerini takas edebilmeye imkan sunar. Bir günlük ziyaretçi rakamı 28 milyon’u aşan Binance kripto para borsası platformu aynı zamanda sahip olduğu Inovasyon kategorisinde ise yüksek riski seven ve volatilitesi yüksek olan alanda kısa vadede yüksek kazanç elde etmek isteyen yatırımcı kitlesine de hitap eder.

Komisyon oranlarına bakıldığında çıkardığı masraflar rakiplerine göre düşük olan Binance, kripto para saklamak için gerekli olan sanal cüzdanları ile hesaba bağlı şekilde kullanıcılarına sunar. Sık bakım geçirmeyen yapısı, hızlı onay süresi, Türkiye’de yer alan ofis ağı, vadeli işlemlere imkan sunması, kredi kartı ile sanal cüzdana para transferi gibi avantajları sunan Binance, altcoinlerle stake üzerinden ek coin kazancı elde etme imkanını da sunmaktadır.

kripto para siteleri
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Coinbase Pro

coinbasepro
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Coinbase Pro, ABD merkezli olan ve küresel çapta tercih edilen, güveli ve geniş bir sayıda kripto para birimi ile işlem yapma imkanı sunan kripto para borsasıdır. Bir gün içinde ortalama 5 milyon kripto para birimi yatırımcısına ev sahipliği yapan Coinbase Pro, 38 farklı coin ile alım-satım ve takas işlemlerini yapabilme, bun coinlerin yer aldığı 99 farklı parite çifti ile yatırım yapma imkanlarını sunar.

Coinbase Pro’nun günlük işlem hacmi ele alındığında ise 2 milyar dolar düzeyini aşan bir rakam görüntülenir. Merkezi san Francisco Kalifornia olan platform, basit ve kolaylık anlaşılır bir arayüzü, her kullanıcının rahatlıkla işlem yapabileceği ‘’para yatırma-çekme’’ ve ‘’kripto para alım’’ sekmelerini sunar. Rakipleri ile karşılaştırıldın düşük işlem ücreti ile ön plana çıkarken, sahip olduğu Türkçe dil desteği ile Türk yatırımcılar tarafından tercih edilir.

Coinbase Pro, Bitcoin satan banka seçeneklerinin bulunmamasına bağlı olarak, BTC almak için eşdeğer bir güvencenin elde edilesi için tercih edilebilir. Bankalar şuan sadece BTC satın alınabilen kripto para hesaplarına, BTC alımı için para transferi yapma işlem adımında destek sunarlar. Hesaba bağlı sanal cüzdanlarda kripto parayı koruma, cüzdanlardan transfer yapma, alım-satım işleminde yüksek hız, düşük komisyon ücretleri gibi avantajlı yanları sunar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Enflasyon Nedir? Nedenleri ve Sonuçları?

Bitfinex

bitfinex
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Bitfinex, kripto para borsaları arasında Hong Kong merkezli olması ile tanınan, güvenlik sunan, INC tarafından yönetimi yapılan kripto para borsası platformudur. Platform işlem listesinden 167 adet farklı kripto para birimine yer verir. Bunların her biri ile alım-satım gerçekleştirmek ve kripto paraları birbirleri ile takas etmek mümkündür.

Listesindeki tüm kripto para birimlerinin dahil olduğu 318 farklı parite çifti ile kripto para yatırımı yapma imkanı sunar. Aynı zamanda Tether USTD Coin’in sahibi olan Bitfinex, geniş bir üye kitlesine sahiptir.

Kripto para birimleri üzerinden işlem yapabilme, kredi kartı ile kripto para satın alabilme, hızlı işlem onayı, arayüzde anlaşılır tasarımı kullanma, yenilikçi altcoin birimleri ile alım-satım yapabilme, magrin trading gerçekleştirebilme gibi avantajlar sunar.

Bitstamp

bitstamp
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Bitstamp, kripto para dünyasının ilk olarak gündeme gelen, en eski kripto para borsaları arasında yer alan ve güvenilirliği ile öne çıkan bir platformdur. EU lisansı ile kullanıcılarına kripto para birimi alım-satım işlem imkanı veren Bitstamp, Slovenya merkezli bir kripto para borsasıdır.

Bitstamp kripto para işlem listesinde 167 farklı coin birimini bulundurur. Bu kripto para birimlerinin yer aldığı 318 farklı çift ile kripto para yatırımı yapmaya olanak sağlar. Diğer yanda BTC alım-satım işlemlerini yoğun şekilde gerçekleştiren kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Kredi kartı ile kripto borsa hesabına para yatırma, kredi kartı ile kripto para birimi satın alma, kripto paraları takas etme, yüksel düzeyde şifrelenen veriler ile korunma, para yatırma işlemlerinde yüksek hız, işlem onaylarında gecikmesiz uygulama gibi avantajları sunar.

Kraken

kraken
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Kraken, ABD merkezli olarak kripto para alım-satım işlemlerine imkan sunan ve 2011 yılından bu ayan kullanıcıları ile buluşan kripto para borsası platformudur. Güvenilir Kripto Para Siteleri rehberi altında incelenirken avantajları ile öne çıkan platform, küresel anlamda 176 ülkenin yatırımcı kitlesine hitap eder. Kripto para dünyasının 4. en büyük kripto para borsası olarak bilinen Kraken, 49 farklı coin’i işlem listesinde barındırır.

Bu kripto para birimlerinin yer aldığı 226 ayrı işlem çifti ile yatırım yapma imkanını sunarken, kredi kartı ile kripto para birimi satın alma avantajını sunar. Veriler ele alındığında 24 saatlik işlem hacminde yaklaşık 1 milyar dolarlık değer ile gündeme gelen kripto para borsası, kullanıcılarına yatırım tahmini yapmada yardımcı olan analizleri ve grafikleri sunar.

Yüksek güvenlik, lisanslı yapı, hızlı işlem onayları, para yatırmada beklemesiz işlem, kaliteli grafik analizleri sunma, sanal cüzdanlar ile kripto para transferi platformun sunduğu avantajlardır.

Bitpanda

bitpanda
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Bitpanda, arayüzü ile kullanıcılarına anlaşılır bir şekilde kripto para birimi alıp satma imkanı sunan, cep telefonuna uygulama şeklinde de indirilebilen, 50 üzerinden kripto para birimini işlem listesinde barındıran kripto para borsası platformudur. Bitpanda, Viyana merkezli olarak çıkış yapmış ve ardından başarıyı geniş üye kitlesi ile yakalamıştır.

Platform uygulaması üzerinden, kullanıcısının yatırım yaptığı kripto para biriminin fiyat düşünü ve artışını haber veren bir sinyali, üye cep telefonuna göndererek, yenilikçi bir takip sistemini sunar.

EFT ve havale üzerinden kripto parayı hesaba yatırabilme, kredi kartı ile hesaba para aktarma ve kripto para birimi satın alma, ayrıntılı grafikleri platform içinden takip etme ve fiyatlardan her an haberdar olan gibi avantajları sunar. Diğer yandan pata yatırma ve alım-satım, takas işlemlerinde hız performansı ile öne çıkar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Opsiyon Nedir? Opsiyon Sözleşmeleri & Terimleri

Kucoin

kucoin
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Kucoin, 2017 senesinde yatırımcı kitlesi ile buluşan, 24 saatlik işlem hacimleri ele alındığından en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsaları arasında yer lan platformdur. 100 farklı ülkenin yatırımcı kitlesine ev sahipliği yapan platform, kendi içinde yapıtı kampanyalar ile üyelerine kripto para komisyonları dağıtır.

Kripto para birimleri ile alım-satım ve takas, kredi kartı ile hesaba para yatırma ve kripto para birimi satın alma, BTC ile hızlı işlem yapabilme, işlem onaylarında hız, özel çekililer ile ek kripto para birimi kazanma gibi avantajları sunar.

CEX.IO

cex.io
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

CEX.IO, takılmasız şekilde kripto para birimleri ile hızlı ve güvenli işlem sunan, eski döneminde bir madencilik platformu olan kripto para borsasıdır. Yatırımcılarının ona 10 rakamı üzerinden puanlama verdikleri 9 puanlık güven değeri ile dikkat çeken CEX.IO, 24 saatlik işlem hacmi ele alındığında 25 milyon değeri gündeme getirir.

İngilizce dil desteği ile küresel bazda tüm yatırımcılara hitap eden platform, kredi kartından kripto para borsası hesabına para yatırma, geniş işlem çiftinde alım-satım yapma, kripto para birimi hediyelerini çekiliş ile kazanma, güçlü güvenlik ile korunma, 100 kat marjin trading gerçekleştirebilme avantajlarını sunar.

Diğer yandan 3 milyon rakamını aşan üye sayınsa sahiptir. Çok sayıda altcoin’e ve lider kripto para birimi BTC’ye işlem listesinde yer veren platform, kullanıcıları için geniş seçenek sunar. Platform üzerinden yaşanan herhangi bir sıkıntıda ise 7/24 olarak müşteri hizmetlerinden destek alınır.

Paribu

Paribu
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Paribu, 1 milyon adede yakın üye sayısına sahip olan ve 2017 senesinden buyan yatırımcılar ile buluşan, güvenilir kripto para borsası platformudur. Türkiye merkezli olarak hizmet veren platform, pratik arayüzü ve android cihazlarda kullanılabilir modeli ile dikkat çeker.

İşlem listesine bakıldığında 22 farklı kripto para birimine ve bunların yer aldığı yine 22 farklı işlem çiftine yer verdiği görülür. Kripto para alım-satım ve takas işlemlerini gerçekleştirme imkanı sunarken, %0.32 oranında düşük komisyon alımını destekler. BTC alım satımında Türk yatırımcılar tarafından tercih edilen platform, Türkçe destek sunmaktadır.

7/24 şekilde havale işlemi yapabilme, hesaba hızlı para yatırma, kredi kartı ile kripto para hesabına para yatırma ve coin satın alma avantajlarını sunar.

BTCTurk

BtcTurk
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

BTCTurk, Türkiye’nin en geniş ölçekli ve başarılı kripto para borsası platformları arasında adından söz ettiren, güven açısından güçlü imaja sahip, 14 farklı coin’i listesine alan kripto para borsası platformudur. Bu kripto para birimlerinin yer aldığı 39 farklı çift ile yatırım yapma imkanını sunar.

Kripto para birimi alım-satım ve takas işlemlerini gerçekleştirme ve bunu kredi kartı ile yapma imkanını sağlar. Platform yaklaşık 250 milyonluk işlem hacmine sahipken, Türk yatırımcılar tarafından en çok BTC alım-satım işlemlerinde tercih edilir.

Türkçe dil desteği, kredi kartı ile hesaba para yatırma, havale ile 7/24 pata yatırma, alım-satım işlemlerinde hızlı onay, arayüzde anlaşılır sekmelerin kullanımı, yabancı kripto para borsası platformlarına göre çok daha düşük işlem ücreti alma gibi avantajları sunar.

Icrypex

Icrypex
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Icrypex, Türkiye BTC borsası olarak bilinen ve Blockchain ağının Türkiye’de yer alan üyelerinden olan kripto para borsası platformudur. Sadece BTC ile değil yatırımcı tarafından çok tercih edilen ETH, USDT, XLM, BAT, LTC gibi kripto para birimleri ile alım-satım işlemi yapabilmeyi sağlar. Bu kripto para birimlerinin takasları da platform ile yapılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Likidite Nedir? Likidite Oranı ve Tuzağı

Diğer yandan BTC için soğuk depolama hizmetini vererek, Bitcoin miktarını güven ile saklama avantajını sunar. Ana kripto para birimlerinin platform içindeki hesaptan çekilmesinin talep edilmesi halinde, işlem ücretini gündeme getirmez.

7/24 kripto para hesabına para yatırabilme, anlaşılır arayüz kullanımı, piyasa hacmi yüksek kripto para birimleri ile güvenli alım-satım yapma, tercih eden kullanıcılar için platform içi yatırım eğitimi sunma, e-posta bültenleri le haftalık analizleri ve grafikleri kullanıcılara iletme gibi bir çok avantajı sunar.

Bitlo.com

bitlo.com
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Bitlo.com, eski adı ile Binans olarak bir dönem yatırımcılar ile buluşan ardından yeni ismini alarak yoluna devam eden, Türkiye merkezli kripto para borsası platformudur. Müşteri hizmetleri desteğini sunması, Türkçe dil desteği vermesi, işlem hacmi yüksek kripto para birimleri ile alım-satım işlemine imkan sağlaması ile tanınır.

BAT, BTC, Chainlink, ETH, LTC, Ripple, ZRX gibi kripto para birimleri ile alım-satım yapma, bu coinleri birbirleri ile takas etme, kripto para birimlerini güvenli soğuk depolarda saklama imkanlarını sunar. Diğer yandan saat dokuz ile gece 24:00 arasında hizmet veren bir telefon destek hattı bulunur. Bu hat ile yatırımcılar problemleri için çözüm sağlayacak bilgileri alabilirler. Platform günlük işlem hacmi açısından ele alındığında 50 milyon dolarlık bir değeri tablolara yansıtırken, başarılı borsa platformunun merkezinin ise Şişli’de olduğu bilinir.

Huobi

Huobi
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Huobi, küresel anlamda tercih edilen ve işlem hacmi yüksel kripto para borsası platformları arasında yer alır. Döviz ile kripto para birimi satın alma, kripto para hesabına döviz yatırma imkanlarını sunar. Özellikle BTC alım satım işlemleri için tercih edilir.

Geniş sayıda kripto para birimini listesine alan ve kripto para birimleri ile takas işlemine ikan veren platform, para yatırma işlemlerinde sunduğu hız ile avantaj kazandırır. Yatırımcı kitlesine ise her an fiyat takibi yapılabilen bir paneli ve detaylı analizleri sunarak, alım-satım kararları için gerekli bilgi kaynaklarını karşılar.

Huobi’de kullanılan kripto para borsası hesabına kredi kartı üzerinden veya banka hesabından havale ile para yatırmak mümkündür. Kullanıcıları bu platformun emirleri uygulama aşamasında sahip olduğu hıza yüksek puan vermişlerdir. Bu kapsamda özellikle BTC gibi anlık fiyat değişimi ile gündeme gelen kripto para birimlerinin alım-satım işlemlerinde geciken emirler ile kayıp yaşanmasının önüne geçilir.

Stormgain

stormgain
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Stormgain, kripto para birimi yatırımcı işlemlerinde düşük masrafları gündeme getiren ve küresel anlamda tercih edilen bir kripto para borsası platformudur. Kullanıcılarına grafik analizleri takip etme ve anlık fiyatlardan haberdar olama avantajlarını, platformu içinde yayınladığı bültenler ile sunar.

Kredi kartı ile kripto para yatırma hesabına para yatırma, kredi kartı ile kripto para birimi alma, kripto paraları takas etme imkanlarını sunan platform, İngilizce dil desteğini ön plana alır. Emirleri uygulama süresi açısından kullanıcılarından başarılı puan alan platform işlem hızı ve güvenli yapısı ile ön plandadır.

Özellikle uzun vadede kazanç elde etmek isteyen kripto para yatırımcı kitlesi tarafından tercih edilir. Finans komisyonu blok zinciri birliği üyesi olan kripto para borsası, yılın platformu olarak seçilmiştir.

Coinzo

coinzo
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

Coinzo, BTC, ETH, LTC gibi dikkat çeken kripto para birimleri ile güvenli şekilde alım-satım işlemlerinin yapılabileceği kripto para borsası platformudur. Üyeleri için ‘’hoş geldin kripto para bonusu’’ kampanyasını sunar. Bu platformda açılan kripto para hesabına kredi kartından para yatırılabilir. Güvenilir Kripto Para Siteleri altında güvenilir adresler arasında işlenen bu platformda kripto para birimlerinin takası yapılırken, alım-satım ideal işlem ücretleri ile gerçekleştirilir.

kripto para nasıl alınır
Güvenilir Kripto Para Siteleri & Nasıl Alınır? [2023]

1 Yorum

SORUNUZU SORUN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BİZİ TAKİP EDİN

15,482BeğenenlerBeğen
8,251TakipçilerTakip Et
12,545TakipçilerTakip Et

EN İYİ FOREX ŞİRKETLERİ

Yerli & Yabancı Tüm Aracı Kurumların Teknik Değerlendimeleri ve Karşılaştırmaları!

Çok Okunanlar