İnternetten Para Kazanma Yolları (30+ Yöntem)

İnternetten para kazanma yöntemleri, özellikle internet kullanımının giderek yaygınlaşmasının ardından son yıllarda oldukça popülerlik kazanmıştır. Genellikle pek çok kişi tarafından ek iş olarak görülen internetten para kazandıran işler, bazıları içinse tam zamanlı iş halini almaktadır. Genellikle ev hanımı veya öğrenciler tarafından tercih edilen internetten para kazanma yolları sayesinde hiç de azımsanmayacak rakamlarda gelir elde edilmesi mümkündür. Her ne kadar pek çok kişi internet üzerinden yüksek rakamlarda para kazanılmasını pek gerçekçi bulmasa da bu şekilde para kazananların sayısı her geçen gün artmaktadır.

İÇİNDEKİLER 👇

Öğrenciler için İnternetten Para Kazanma Yolları

Siz de internet üzerinden pek çok farklı şekilde çalışarak emeğinizin karşılığını alabilir, dilerseniz ek iş olarak dilerseniz de boş zamanınızda değerlendirebileceğiniz bir aktivite şeklinde kazanç elde edebilirsiniz. İnternet üzerinden para kazanmak veya internet üzerinden para kazanma yolları esasında sanıldığı kadar kolay değildir. Hızlı para kazanma yolları olarak lanse edilen internetten para kazanma yolları ne yazık ki verimli sonuçlar ortaya koymamaktadır. Hiçbir eğitim ve uzmanlaşma olmadan internet üzerinden çok kısa sürede para kazanmayı planlıyorsanız hayallerinizin suya düşmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden network marketing gibi aldatmacalı yöntemlerin peşinden gitmek yerine, kendi emeğinizle internet üzerinden çalışarak ve azmederek para kazanabileceğiniz yöntemleri tercih etmeniz sizin yararınıza olur. Bu yazımızda web dünyasının uçsuz bucaksız iş alanlarında nasıl ve ne şekilde çalışarak internet üzerinden para kazanabileceğinize dair, denenmiş ve sonuç vermiş yöntemleri bulabilirsiniz.

Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanmak, özellikle geçtiğimiz yıllarda oldukça popüler bir yere sahipti. Son yıllarda popülerliğini yitiren bu teknikle para kazanmak mümkün olsa da paranızı çekebilmeniz için belirlenen kotaya ulaşmak oldukça zorlayıcı hale gelmiştir. Anket şirketleri kendi aralarındaki rekabete girdikten sonra ödeyemeyecekleri miktarları vaat etmeye başladı. Bu vaatlere ulaşabilmek için internet kullanıcılarının ulaşması zor olan kotalar koydular. Dolayısıyla anket doldururken belirli bir puan biriktirmeden para çekimi yapılmadığı için internetten para kazanma yolları arasında yer alan anket doldurma yöntemi son yıllarda eksi popülerliğini kaybetti.

İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanmak isteyenler için hala makul ücretler vaat eden web siteleri bulunmaktadır. Her ne kadar anket doldurarak para kazanma imkanı sağlayan bu sitelerin popülerliği azalmış olsa da aralarında başarılı hizmet veren firmalar faaliyetlerine devam etmektedir. Eğer sabırlıysanız ve belirlenen kotları dolduracak kadar uzun vadede puan biriktirebilirseniz anket doldurarak internetten para kazanabilirsiniz.

Makale Yazarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Makale yazarak internetten para kazanmak oldukça mümkündür ve kendinizi bu alanda geliştirerek iş alanlarınızı da büyütebileceğiniz bir alandır. İnternet üzerinden makale yazarak para kazanmak için üst düzey eğitim almış olmanıza gerek yoktur. Çünkü genellikle makale denildiğinde insanların aklına bilimsel dergilerde yayınlanan makaleler gelmektedir. Halbuki çeşitli konularda yazılan içeriklere de makale denilmektedir. Örnek olarak; spor veya moda blog sitelerine bu konularla ilgili yazılar yazmak, bir ürünün reklamını yapmak, firmaların hizmetlerine dair yazılar hazırlamak da makale konuları içinde yer almaktadır.

makale yazarak para kazanmak
İnternetten Para Kazanma Yolları (30+ Yöntem)

Makale yazarak para kazanma yöntemi sayesinde ne kadar fazla içerik üretirseniz ve çalışırsanız o kadar fazla para kazanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken yazım kurallarına hakim olmanız, hızlı bir şekilde klavye kullanabilmeniz ve yazacağınız konu hakkında araştırma yapmanızdır. Bu sayede evden para kazanma yöntemlerini kullanarak kendinize hiç de azımsanmayacak ek gelirler elde etme imkanı bulabilirsiniz

Reklam İzleyerek İnternetten Para Kazanma Yöntemi

İnternet üzerinden kolay bir şekilde para kazanma yöntemleri arasında reklam izleyerek para kazanma yöntemleri de yer almaktadır. Son yıllarda eski popülerliğini kaybeden bu teknik de tıpkı anket doldurarak para kazanma gibi sabır gerektiren yöntemlerdendir. Eğitim ve uzmanlaşma olmadan, herkesin yapabileceği bir iş olduğu için izlenen reklam başına çok düşük getirisi olan bir iştir. Çeşitli web sitelerinden ve mobil uygulamalardan yapabileceğiniz üyeliklerle sizin karşınıza reklam çıkarılmakta ve bu reklamı izledikten sonra reklamla ilgili çok basit sorulara doğru yanıt vermeniz istenmektedir. Küçükten büyüğe her yaştan internet kullanıcısının kolaylıkla yapabileceği bu iş için verilen ödemeler oldukça azdır. Puanlarınızı biriktirdikten sonra paranızı çekebileceğiniz için pek çok kişi tarafından tercih edilen bu yöntem eski günlerdeki popülerliğinden uzaktır.

Youtube Üzerinden Para Kazanma Yöntemi

İnternetten para kazanma yolları arasında belki de en çok bilinen ve akla ilk gelen yöntem Youtube video izleme sitesinden para kazanmaktır. Youtube kanalı açarak, bu kanalınıza sık aralıklarla video içerikleri yüklemeniz gerekmektedir. Yüklediğiniz videolarınız Youtube kullanıcıları tarafından izlendikçe, bu izleme sırasında reklam gösterimleri yapmaktadır. Reklamlar Google üzerinden geldiği için sizin reklam almak için ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yoktur. Ancak Youtube üzerinden sağlıklı ve haklı bir şekilde para ödemesi alabilmek için başkalarının yaptığı videoları paylaşmamanız gerekir.

Youtube para kazanmak
İnternetten Para Kazanma Yolları (30+ Yöntem)

Youtube para kazanmak için kendinize ait ve özgün video içerikleri hazırlamanız çok önemlidir. Sadece kendinize ait ve telif hakkını alabileceğiniz videolar üzerinden Yotube’tan ödeme alabilirsiniz. Kendi kanal takipçi grubunuzu oluşturduktan sonra ilgi çekici videolarınızı üreterek bu kanal üzerinden çok ciddi rakamlarda para kazanmanız mümkündür. Zaten günümüzde pek çok televizyon ünlüsü de artık kendilerine ait Youtube kanallarını açarak bu platform üzerinden gelir elde etmeye başlamıştır.

Veri Girişi Yaparak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Makale yazarlığına oldukça benzeyen veri girişi yaparak para kazanma yönteminde genel olarak e-ticaret siteleri ve film siteleri kullanılmaktadır. Veri girişi yapmak için web sitelerinin panelini nasıl kontrol edebileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla eğitim ve uzmanlık gerektiren bir yöntem olsa da çok kolay bir şekilde öğrenilebilecek bir iştir.

Veri girişi internetten para kazanma
İnternetten Para Kazanma Yolları (30+ Yöntem)

Veri girişi internetten para kazanma yönteminde, e-ticaret sitelerinde satışı sunulan ürünler hakkında bilgiler, kodlar, ürün tanıtım açıklamaları ve benzeri tanımları web sitesinin panelinize girerek hiç de azımsanmayacak rakamlarda para kazanabilirsiniz. Genellikle hangi ürün hakkında ne yazılacağı belirlenmiştir ve size sadece yazıları panele geçirmek kalacağı için hızlı bir şekilde pek çok ürünün yazısını yazabilirsiniz. Makale yazarlığı kadar kafa ağrıtıcı olmadığı için öğrenciler veya ev hanımları tarafından tercih edilmektedir. Kısa süreli bir iş olarak veri girişi yaparak internetten para kazanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Forumlara Moderatör Olarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Web dünyasının en çok tercih edilen platformları arasında yer alan internet forumlarında Moderatör olarak da internetten para kazanabilirsiniz. Hatta hobilerinizle veya uzman olduğunuz konu hakkında yayın yapan forum sitelerini tercih ederek keyif aldığınız bir ortamda forum yöneticiliği yapabilirsiniz. Bu forum sitelerinde internet kullanıcılarının yaptığı yorumların ve açmış olduğu konuların kurallara uygun olduğunu denetleyen kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Forum sitesi moderatörü, forum sitesinde gereksiz açılan konuları siler. Ayrıca farklı kategorilere taşınması gereken konuları taşırlar ve forumda spam yapan üyeleri engellerler. Kısacası forum sitesi üzerindeki düzeni sağlamakla sorumlu olan kişilere forum moderatörleri denir.

Forum sitesinden para kazanmak için forum yönetimi konusunda tecrübe sahibi olmanıza dikkat edilir. Ancak hiçbir konuda bilginiz olmasa bile kısa sürede yapmanız gerekenleri öğrenip bir forum sitesinde moderatörlüğe başlayabilirsiniz. Yapılan iş bakımından çok zorlayıcı bir iş olmasa da zaman ve ilgi isteyen bir iş olduğunu söylemek mümkündür. Siz de forum sitelerinde yöneticilik yaparak internet kullanıcılarının o forum sitesini daha kaliteli bir şekilde kullanmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle forum sitesinin sahibi tarafından belirli bir ücrette para kazanabilir, kendinize ek gelir yaratırken aynı zamanda ilgilendiğiniz konudaki gelişmeleri de forum sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Blog Yazarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Bilinen en eski internetten para kazanma yöntemlerinden biri de blog yazmaktır. Günümüzde giderek daha da popülerlik kazanan blog siteleri, internet kullanıcıları tarafından yoğun ilgi görmektedir. Blog yazarak para kazanmak sanıldığı kadar zor değildir. Ayrıca blog yazarak kazanılan para da azımsanmayacak kadar fazla rakamlara kadar ulaşabilmektedir. Bu yüzden hem kendini geliştirmek hem de emeğinin karşılığını alarak internet üzerinden para kazanmak isteyen kişiler genellikle blog yazma yöntemlerini tercih etmektedir. Blog yazarak internet üzerinden hatırı sayılır bir gelir elde etmek için iki temel yöntem vardır. Bunlardan ilki kendi adınıza açmış olduğunuz yani bizzat yöneticisi olduğunuz blog sitesine yazmak, bir diğeri de başkasının açtığı ve ona ait olan blog sitesine yazı ve içerikler girmektir.

Blog yazarak para kazanmak
İnternetten Para Kazanma Yolları (30+ Yöntem)

Başkasının blog sitesine yazı girerek, anlaşmış olduğunuz şartlar üzerinden ücret alabilirsiniz. Bu sayede hızlı bir şekilde para kazanmanız mümkün olmaktadır. Başkasının blog sitesine yazı yazabilmek için blog sahiplerinin açmış olduğu yazar ilanlarını değerlendirebilir veya takip ettiğiniz bir blog sitesine bizzat kendiniz mail atarak başvuru yapıp, içerik yazmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bir diğer yöntem olan kendi blog sitenize yazarak para kazanabilmeniz için öncelikle kendi adınıza bir blog sitesi açmanız gerekmektedir. İlk yönteme kıyasla bu şekilde para kazanmanız biraz daha uzun zaman almaktadır. Çünkü blog sitesinin sıfırdan inşa edilmesi ve düzenli olarak içerik girerek blogunuzun gelir getirmeye başlaması yaklaşık 6 ayı bulabilen bir süreçtir. Ancak 6 ay emeğinizin karşılığında belirli oranlarda para kazanma avantajı elde ederken bir yandan da bütün hakları tamamen kendinize ait olan bir blog sitesine sahip olabilirsiniz.

Online Kurslar Vererek İnternetten Para Kazanma Yöntemi

İnternet her geçen gün yeni iş alanları yaratan ve kişiler arasındaki mesafeleri sıfıra indiren bir platform olmaya devam etmektedir. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte online kurslar da popülerlik kazanmıştır. Siz de online kurslar vererek internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Pek çok kişinin yaptığı gibi makul fiyatlarla sizden kurs almak isteyecek pek çok öğrenci ve kursiyer bulabilirsiniz. Herhangi bir konuda uzmanlığınız varsa ve uzmanı olduğunuzu düşündüğünüz konuda iyi bir eğitmenlik yaparak insanlara faydalı bilgiler sunabileceğinizi düşünüyorsanız, uygun fiyatlarla online kurs vermeye başlayabilirsiniz. Online kursla internetten para kazanma işi son yıllarda oldukça popülerlik kazanmıştır.

Online kursla internetten para kazanma
İnternetten Para Kazanma Yolları (30+ Yöntem)

Web dünyasında pek çok farklı platform, internet üzerinden öğrencilere kurs vermek isteyenlere sağlam ve güvenilir altyapılar sunmaktadır. Siz de bu freelancer sitelerini kullanarak, uzmanı olduğunuz konu hakkında bilgi almak ve kendini geliştirmek isteyen kişilere belirlemiş olduğunuz kurs fiyatlarına göre online ders verebilir ve hatırı sayılır bir gelir elde edebilirsiniz. Özellikle çevirmen olarak çalışıp online kurs verebileceğiniz çok fazla imkan bulunmaktadır. Eğitim videolarınızı hazırlayıp internet üzerinden paylaşarak geniş bir öğrenci kitlesi edinebilirsiniz. Bu sayede kazançlarınız da doğal olarak artış gösterecektir.

Fotoğraf Çekerek İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Kaliteli bir fotoğraf makinesine sahipseniz, stok fotoğrafçılığı ile para kazanma yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Shutterstock gibi pek çok sitelerde dünyanın dört bir yanındaki profesyonel veya amatör fotoğrafçılar para kazanabilmektedir. Kaliteli ekipmanlara sahipseniz ve fotoğraflarınızın ilgi çekeceğini düşünüyorsanız, çekmiş olduğunuz bu fotoğrafları siteye yükleyerek stok fotoğrafçılığından azımsanmayacak seviyede para kazanabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından internet kullanıcıları, çekmiş olduğunuz bu fotoğrafları kendi web sitelerinde veya sosyal medyalarında kullanmak istediklerinde sizin belirlemiş olduğunuz ücreti ödeyerek fotoğrafınızı satın alabilmektedir. Stok fotoğraf sitesi de bu ödemeyi size yapmaktadır.

stok fotoğrafçılığı ile para kazanma
İnternetten Para Kazanma Yolları (30+ Yöntem)

İnternet üzerinden ek gelir elde etme yöntemlerinden biri olan stok fotoğrafçılığı her geçen gün popülerlik kazanmaktadır. Her ne kadar kaliteli ve profesyonel makinelerle çekilen fotoğraflar daha çok öne çıksa da internet kullanıcıları alternatif fotoğraflara da ödeme yapabilmektedir. Kullandığınız cep telefonu kameralarıyla da günlük hayattan önemli fotoğraflar ve anlar yakalayıp bunları stok fotoğrafçılığı sitesine yükleyerek bu fotoğraflarınızı kullanmak isteyenlerden ödeme alabilirsiniz. Stok fotoğrafçılığı etkili ve keyifli bir para kazanma yöntemidir.

Satış Ortaklığı ile İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Son yıllarda internet üzerinde sık sık konuşulan bir sistem olan satış ortaklığı, web ortamında satılan ürünlerin reklamını yaparak, satılan ürün üzerinden komisyon alma işlemidir. Satış ortaklığını herhangi bir ürün ya da hizmet satışı yapan firmaların web siteleriyle iletişime geçerek başlatabilirsiniz. Size verilen bir link üzerinden satış gerçekleşmesi durumunda her alışverişin sonunda firma size belirli bir ödeme yapacaktır. Bu linki isterseniz sosyal medya adreslerinizden isterseniz de blog sitenizden yayınlayabilirisiniz. Satış ortaklığı ile internetten para kazanma işlemi için öncelikle ürün veya hizmet satışı yapan firmayla anlaşma yapmanız şarttır.

source
İnternetten Para Kazanma Yolları (30+ Yöntem)

Firma sizinle internet üzerinden iletişime geçebilir veya bu anlaşma için aracı web sitelerini kullanabilirsiniz. Affiliate network adı verilen bu aracı siteler, sizle ürün satışı yapan firmayı tek bir çatı altında buluşturmaktadır. Sistemin işleyişini bir örnekle açıklamak gerekirse şu şekildedir: A firması internet üzerinden spor giyim ürünleri satan bir markadır. A firması internetten satışa sunduğu yeni spor ayakkabı modelinin satış linkini satış ortaklığı yaptığı size verir. Siz bu linki isterseniz sosyal medya hesabınızda isterseniz de kendi çevrenizle paylaşarak bu ürünün satılmasına önayak olursunuz. Sizin paylaşmış olduğunuz linki kullanarak ürünün satın alınması halinde, A firması hemen size bu satış üzerinden anlaşmış olduğunuz miktarda komisyon ödemesi yapar. Bu sayede ne kadar ürün sattırırsanız o kadar kazanç elde edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  📈Altın Ne Olur? Ne Zaman Alınır? 2024 Altın Tahminleri

Google Adsense İle İnternetten Para Kazanma Yöntemi

İnternet dünyasının en çok kullanılan reklam alma yöntemlerinin başında Google Adsense gelmektedir. Google Adsense üzerinden alınan reklamları siz de kendi web sitenizde veya Youtube videolarınızda yayınlayarak ciddi oranda gelir elde edebilirsiniz. Google Adsense ile para kazanmak için yapmanız gereken tek şey yoğun ziyaretçi alan kişisel blog sitenizin veya Youtube videolarınızın içinde Google Adsense reklamlarına yer vermektir. Bu sistemde ürün satışı yapılmasına veya reklamlara tıklanmasına gerek yoktur. Bazı durumlarda reklamın sadece gösterilmesi ücret almanız için yeterliyken bazı durumlarda içeriklerinizi inceleyen internet kullanıcılarının bu reklamlara tıklaması da size kazanç sağlamaktadır.

Google Adsense dünya çapında en çok kullanılan dijital reklam yöntemlerinin başında gelmektedir. Hem kayıt olmak hem de kullanmak çok basit olduğu için pek çok kişi blog sitelerinde veya Youtube videolarında Google Adsense hesaplarını aktif etmektedir. Ancak bu şekilde reklam geliri elde edebilmek için, gerek blog sitenizin gerekse de Youtube videolarınızın yüksek sayıda trafik alması yani internet kullanıcıları tarafından sık sık ziyaret edilmesi şarttır. Aksi halde blog sitesi açar açmaz veya Youtube’a video koyar koymaz hemen Google Adsense ile para kazanabilmeniz mümkün değildir.

Instagram Üzerinden Para Kazanma Yöntemi

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram para kazanma yöntemleriyle de yoğun ilgi görmektedir. Son dönemde Instagram’dan para kazanmak oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bunun için insanlar Instagram sayfası açarak bu sayfanın çok sayıda takipçiye ulaşmasını sağlamaktalar. Herhangi bir konu hakkında açılan bu sayfalar üzerinden her gün sık sık paylaşımlar yaparak takipçi sayılarını da hızla artırmaktalar. Çünkü Instagram üzerinden para kazanabilmek için yüksek sayıda takipçisi bulunan bir hesaba sahip olmak gerekmektedir.

Komik paylaşımlar, tatil fotoğrafları veya ilgi çekici yazılar gibi çeşitli konularda açılan bu hesaplar üzerinden siz de çok sayıda takipçi edinebilirsiniz. Takipçi sayısı on binlerle ifade edilmeye başladıktan sonra Instagram hesabınıza reklam alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde para kazanmak uzun emek ve süre gerektiren bir iştir. Bunun dışında daha çabuk ve hızlı bir şekilde Instagram’dan para kazanmak istiyorsanız, Instagram hesabınız üzerinden herhangi bir ürünün satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ayakkabı, parfüm veya düşük maliyetli ürünlerden oluşan bir stok yaptıktan sonra Instagram hesabınız üzerinden bu ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Üzerinden Para Kazanma Yöntemi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook üzerinden para kazanmak için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Ancak en yaygın yöntemlerden biri daha önce bahsetmiş olduğumuz satış ortaklığı sistemidir. Facebook’tan para kazanmak için satış ortaklığı kurabilirsiniz. Satış ortaklığı sayesinde sizin yönlendireceğiniz müşteriler, bir site üzerinden alışveriş yapmalarının ardından siz de her satış için komisyon kazanabilirsiniz. Son dönemde çok takipçisi veya beğenisi bulunan Facebook hesapları bu yöntem ile ciddi rakamlara ulaşan paralar kazanabilmektedir.

Bunun dışında Facebook’un son dönemde kendi reklam sistemini devreye sokmasıyla birlikte bu sistem üzerinden de para kazanmanız mümkündür. Tıpkı Youtube video paylaşım sitesi üzerinde yapılan Google Adsense reklamları gibi Facebook hesabında da reklam tıklamalarından gelir elde etmeniz artık çok daha kolay hale getirilmiştir. Bu reklamlar için firmalarla anlaşma yapmanıza gerek yoktur. Facebook sistemi otomatikman reklamları sizin sayfalarınıza ve videolarınıza yerleştirebilmektedir. Ayrıca geliştirdiğiniz Facebook sayfalarından çeşitli markaların reklamlarını yaparak da gelir elde edebilirsiniz. Örneğin gezi konusunda bir sayfaya sahipseniz kafe, restoran ve daha pek çok firmanın reklamını bu platform üzerinden yaparak bunun karşılığına firmalardan reklam ücreti talep edebilirsiniz.

Twitter Üzerinden Para Kazanma Yöntemi

Tıpkı Instagram ve Facebook sosyal medya platformlarında olduğu gibi Twitter hesabınızdan da satış ortaklığı yöntemiyle ciddi oranda gelir elde etmeniz mümkündür. Özellikle Twitter hesabınızın takipçi sayısı yüksekse satışlarınız çok daha kolay gerçekleşeceği için hızlı bir şekilde komisyon ücretleri toplayabilirsiniz. Bunun dışında Twitter sosyal medya plafromu üzerinden para kazanabilmek diğer platformlara göre biraz daha zor görülmektedir. Bu yüzden pek çok kişi alternatiflere yönelerek kendine yol bulmaktadır. Ancak bunun dışında Twitter’dan para kazanmak isteyenler için en önemli hususlardan biri de hesap geliştirip satmaktır. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Twitter sitesinde de popüler hesaplar oldukça ilgi görmektedir. Siz de Twitter hesabınızı geliştirerek fazla sayıda takipçi edindikten sonra bu hesabınızı satılığa çıkarabilirsiniz.

Tumblr Üzerinden Para Kazanma Yöntemi

Ülkemizde diğer sosyal medya platformlarının gölgesinde kalsa da dünya üzerinde Tumblr kullanıcısı pek çok kişi bulunmaktadır. Türkiye’de de giderek yaygınlaşan Tumblr kullanıcıları da internetten para kazanabilme imkanına sahiptir. Tumblr hesabı üzerinden paylaşım yapan kişiler, bu paylaşımlarla para kazanabilmektedir. Tumblr’dan para kazanmak için ilgi çekici bir hesaba sahip olmak şarttır. Çünkü buradan paylaşılan linkler, pek çok kişiye ulaştığı için web sitesi sahiplerinin de ilgisini çekmektedir. Backlink olarak kullanılan bu bağlantılar, Tumblr sosyal medya platformunun reblog özelliği sayesinde web dünyasında çok çabuk yayılabilmektedir. Bu durumda kendi web sitelerine backlink almak isteyenler, Tumblr sosyal medya sitesinde popüler olan kişilerle ücret karşılığı anlaşmalar yapmaktadır. Siz de Tumblr hesabınız üzerinden paylaşım yaparak yani link paylaşarak ciddi rakamlarda paralar kazanmak istiyorsanız, hesabınızı geliştirebilir ve bu tür backlink almak isteyen web sitesi sahipleriyle iletişim kurabilirsiniz.

Pinterest Üzerinden Para Kazanma Yöntemi

Kullanım açısından Instagram sosyal medya platformuna benzeyen Pinterest, fotoğraf paylaşımı üzerine kurulu bir platformdur. Ülkemizde Instagram kadar ilgi görmese de internet üzerinden para kazanmak isteyenler açısından çok önemli bir site olan Pinterest, her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Yurt dışında daha çok kullanılan Pinterest’ten para kazanmak sanıldığı kadar zor değildir. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Pinterest üzerinden hatırı sayılır miktarda para kazanabilmek için yapılması gereken işlemlerin başında aktif ve bol takipçili bir Pinterest hesabına sahip olmak gelmektedir. Siz de bu platformda bir hesap açabilir ve ilgi çekici paylaşımlar yaparak takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Takipçilerinizin sayısı hızla artmaya devam ederken Pinterest hesabınızın popülerliği sayesinde firmalarla çeşitli satış ortaklıklarına girebilirsiniz. Hesabınızdan paylaşmanız için çeşitli reklamlar alabilir veya backlink hizmetiyle de ciddi oranda gelirler elde edebilirsiniz. Diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi Pinterest üzerinden para kazanabilmek için de en önemli kriter bol takipçili popüler bir hesaba sahip olmaktır.

Twitch Üzerinden Para Kazanma Yöntemi

Son yıllarda oyun dünyasının hızla gelişmesiyle birlikte en dikkat çekici dijital platformların başında gelen Twitch, her geçen gün önlenemez büyüyüşüne devam etmektedir. Sanal oyunların yaygınlaşması ve dünyanın dört bir yanındaki geniş kitleler tarafından ilgi görmesinden sonra ortaya çıkan video çekme ve yayın yapma sitesi Twitch’ten para kazanmak sanıldığı kadar zor değildir. Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi ülkemizde de çok sayıda Twitch yayıncısı bulunmaktadır. Bu yayıncılar, bilgisayar üzerinden oynadıkları oyunları oynarken bir yandan takipçilerine ve oyun severlere çok sevdikleri yayınları yaptıkları için her geçen gün popülerlik kazanmaktadır. Gamer adı verilen oyuncular, canlı yayın ortamında en sevilen bilgisayar oyunlarını takipçileri için oynarlar ve onları eğlendirirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Az Parayla Yatırım En İyi Nasıl Yapılır? [2023]

Twitch canlı yayın sitesinde çok popüler olan ve bu popülerlik sayesinde sponsorluklar alarak çok ciddi rakamda gelirler elde eden pek çok Türk yayıncı bulunmaktadır. Gamerların oyun sırasındaki muhabbetleri, oyun oynayış tarzları ve stratejileri oyun severler tarafından merak edildiği için bu yayınları canlı olarak takip eden 15 binden fazla kişiyi görebilmek mümkündür. Bu kadar internet kullanıcısının bir araya geldiği yerlerde doğal olarak oyuncu ekipmanları satmak isteyen teknoloji firmaları başta olmak üzere pek çok marka da yayıncılara sponsor olup reklam teklifleri sunmaktadır. Sponsorluk dışında Twitch platformunda bağış sistemi de geçerlidir. Yayıncıyı desteklemek isteyen izleyiciler, internet üzerinden ödeme yaparak hayranı oldukları yayıncılara bağış gönderip onların para kazanmalarını sağlamaktadır. Siz de iyi bir oyun oynayıcısıysanız ve canlı yayın yapabilecek ekipmanlara sahipseniz hemen ücretsiz olarak Twitch hesabı açıp oyun oynarken bir yandan da canlı yayında para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Domain Satarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Bir web sitesinin internet ortamında görünür olmasını sağlayan ve Türkçe alan adı anlamına gelen domain ticareti sık yapılan bir iştir. İnternet üzerinden yapılan domain satarak para kazanma işini yapabilmek için biraz vizyon sahibi olmanız ve biraz da birikiminizin bulunması yeterlidir. İnternet fenomenleri olan sözler ve tabirler, kurumsal firmaların markaları, günlük yaşama etki edebilecek her konuda web sitesi alan adını satın alarak bu alan adlarını satışa çıkarabilirsiniz. Domain satışında ilk gelen alır mantığı olduğu için siz de ileride iş yapacağını düşündüğünüz alan adlarını çok düşük rakamlarla satın alıp, bu alan adıyla web sitesi açmak isteyen kullanıcılara yüksek rakamlarda satış yaparak para kazanabilirsiniz.

Çevirmenlik Yaparak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

İnternet üzerinden çevirmenlik yaparak para kazanabilmek için İngilizce başka olmak üzere herhangi bir yabancı dilde iyi seviyede olmanız yeterlidir. Bu tür çevirmenlik işlerine ihtiyaç duyan internet kullanıcılarının sayısı bir hayli fazladır. Siz de kendinize en uygun müşterilere ulaşarak çevirmenlik yapıp internetten para kazanmak istediğinizde, güvenebileceğiniz freelancer sitelerine üye olup hesap açabilirsiniz. Çevirmenlik yaptıkta başarılı işleriniz sayesinde daha geniş kitlelere ulaşabilir, bu işi düzenli hale getirip kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz.

E-Kitap Yazarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Elektronik kitaplar son yıllarda oldukça popülerlik kazanmıştır. Herhangi bir yayın evi ile anlaşma zorunluluğu olmadan sadece dijital platformda okunabilen e-kitabınızı sorun yaşamadan çıkarabilirsiniz. Herhangi bir konuda uzmansanız, bu bilgilerinizi paylaşacak takipçileriniz varsa e-kitap yazarak para kazanma konusunda yapmanız gereken tek şey kitabınızı oluşturup güvenilir platformlar üzerinden satışa çıkarmaktır. Sanıldığı kadar zor olmayan bu iş sayesinde internet üzerinden ciddi paralar kazanan kişilerin sayısı oldukça fazladır.

Udemy Üzerinden Kurs Vererek Para Kazanma Yöntemi

Online kursların satın alındığı en büyük ve popüler platform olan Udemy üzerinden siz de kurs vererek ciddi rakamda para kazanabilirsiniz. Video şeklinde oluşturacağınız kurslarınızı Udemy üzerinden yayınlayarak bu kurslara katılmak isteyen öğrencilerin ödemeleri sayesinde kar elde edebilirsiniz. Udemy’de öne çıkan bir hesaba sahip olabilmek için uzman olduğunuz alanda iyi kurs verebilme becerilerine sahip olmanız, kaliteli ve teknolojik ekipmanlar kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede ders almak isteyen kitlenizin beğenisini toplayıp kurslarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Podcast Yayınlayarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Genellikle okumayla arası olmayan kişilerin takip ettiği podcastler, herhangi bir konu hakkında yapılan ses kayıtlarından oluşmaktadır. Uzunluğu saatlerce sürebilen bu ses kayıtları sayesinde internetten para kazanmak mümkündür. Podcast para kazanmak için öncelikle ilgi çekici bir konu bulmanız ve bu konuda gerek mizah gerek siyasi gerekse de farklı bir alanda konuşarak kayıt oluşturmanız gerekmektedir. Birden fazla kişiyle de yapabileceğiniz podcast kayıtlarınızla bir söyleşi ortamı oluşturup daha fazla kişide takipçiye ve müşteriye ulaşabilirsiniz.

Drop Shipping Yaparak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

İnternet dünyasında yoğun ilgi gören düşük maliyetli ürünleri uluslararası hizmet veren e-ticaret sitelerinden satın alıp, başka bir müşteriye satarak drop shipping yapabilirsiniz. Sosyal medya hesabınız üzerinden de yapabileceğiniz bu hizmetle, sattığınız her ürün için ciddi rakamda gelir elde etmeniz mümkündür. Ayrıca web sitesi oluşturup e-ticaret sektörüne girerek de drop shipping yapabilirsiniz. Sitenizi ziyaret eden müşterileriniz buradan satış yaptığında, web üzerinden tedarikçilerinize bildirim göndererek onlardan ürünü satın alıp müşterinize ulaştırarak para kazanabilirsiniz.

Web Tasarımı Yaparak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Eğer kodlama bilginiz varsa, firmaların ve bireysel markaların internet sitesinin kurulumu için web tasarımı yaparak ciddi oranlarda para kazanabilirsiniz. Bunun için doğrudan müşteri bulabileceğiniz pek çok freelance iş sitesi bulunmaktadır. Hem kendinizi geliştirmek hem de müşteri portföyü elde edebilmek için internet üzerinden web tasarımı yaparak para kazanabilirsiniz. Zamanla ek gelir elde etmek için başlayabileceğiniz bu yöntemi müşterilerinizin sayısının artmasıyla tam zamanlı işe de dönüştürebilirsiniz. Günümüzde freelancer olarak web tasarımı yapıp internet ortamından para kazanan çok sayıda yazılımcı bulunmaktadır.

Forum Sitesi Açarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

İnternet dünyasında hiçbir kodlama bilgisi olmadan da forum sitesi açıp bu forum siteleri üzerinden para kazanabilirsiniz. Büyük emek ve çaba isteyen bu iş için öncelikle belirli bir sermayeniz bulunması gerekmektedir. Bu sermaye ile forum sitenizin alan adı ve barınma hizmetlerinizi satın aldıktan sonra forum sitesinin gelişip çok fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlamalısınız. Popülerlik kazanan forum siteniz üzerinden isterseniz reklam alarak isterseniz de yoğun ziyaretçi akınına uğrayan sitenizi başka bir yatırımcıya satarak ciddi gelir elde edebilirsiniz.

Mobil Uygulama Yaparak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Her geçen gün giderek artan mobil internet dünyasında ilgi çekici veya çok kullanılacak bir mobil uygulama fikrine sahipseniz, gerekli alt yapıyı da karşılayabilecek durumunuz varsa mobil uygulama yaparak internet üzerinden ciddi oranda para kazanabilirsiniz. Para kazanabileceğiniz mobil uygulamalar arasında oyunlar veya günlük yaşamı kolaylaştırabilecek araçlar yer alabilir. Tamamen yaratıcı fikrinizle ürettiğiniz mobil uygulamalarla yüksek rakamda gelir elde edebilirsiniz.

AirBnB ile Oda Kiralayarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Evinizde boş odalarınız varsa, AirBnB üzerinden bu odaları yerli ve yabancı kişilere kiralayarak bir süreliğine gelir elde edebilirsiniz. Bunun için özellikle tatil yörelerinde bir eve sahipseniz çok da uzun süreli kazanç sağlamanız mümkündür. İlan vermeden önce odanızı kiralayacağınız kişinin kullanımına hazır hale getirmeniz gerekir. Daha sonra AirBnB para kazanma yöntemini kullanarak online platform üzerinden boş odanıza kiracı bulabilir, uygulama üzerinden anlaştığınız kişiden kira ücretini tahsil edebilirsiniz. Bu yöntem de internet üzerinden para kazanma yöntemleri arasında gösterilmektedir.  

Forex Piyasasında İnternetten Para Kazanma Yöntemi

İnternet üzerinden en çok araştırılan konular arasında yer alan Forex’ten para kazanma, sanıldığı kadar kolay olmamakla birlikte risk alındığında yüksek rakamda gelir elde edebileceğiniz bir yöntemdir. Forex kaldıraçlı alım satım işlemlerinin yapıldığı bir platformdur. Güvenilinir forex şirketleri yani aracı kurumların web sitelerinde kendi adınıza üyelik hesabı açarak, yatırmış olduğunuz bir miktar paranız üzerinden para kazanabilmeniz mümkündür. Kaldıraç oranı ne kadar yüksekse, o kadar yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak bu oran arttıkça almanız gereken riskin de artacağını unutmamanız gerekir.

Etsy’de El Yapımı Ürünler Satarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Hobi meraklılarına ve el işi tutkunlarına ciddi rakamlarda para kazanma imkanı sunan Etsy, internet üzerinden el işi ürünlerinin satıldığı platformlardan biridir. Burada üreticiler kendi yaptıkları çeşitli el işi ürünlerini satışa çıkarabilmekte ve satılan ürünler üzerinden güvenilir şekilde para kazanabilmektedir. Etsy para kazanmak için takı, mobilya ürünleri, aksesuarlar, giyim gibi farklı alanlarda üretim yapmanız gerekmektedir. Bu ürünlerinizi pek çok farklı tüketiciye cazip fiyatlarla satarak ciddi rakamda gelirler elde edebilersiniz.

Sanal Asistanlık Yaparak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

İnternet üzerinden düzenli para kazanma yöntemlerinin başında gelen sanal asistanlık sayesinde, kendinizi geliştirebileceğiniz bir ek iş sahibi de olabilirsiniz. Evden internete bağlanarak şirketler veya markalara destek olan sanal asistanlar, bu sayede şirketin asistanlık işlerinde önemli görevleri yerine getirmektedir. Bu görevler arasında şirketin telefon görüşmeleri, e-posta mailleri, randevu yönetimi, etkinlik planlaması ve halkla ilişkiler gibi konular yer almaktadır. Sanal asistanların bu konuda başarılı bir iş ortaya koyabilmeleri için MS Office programlarına hakim olmaları ve işlerini büyük bir sorumlulukla yerine getirmeleri gerekmektedir. Siz de sanal asistanlıkla internetten para kazanmak istiyorsanız, çeşitli freelance sitelerinden kendinize uygun işler bulabilirsiniz.

1 Yorum

SORUNUZU SORUN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BİZİ TAKİP EDİN

15,482BeğenenlerBeğen
8,251TakipçilerTakip Et
12,545TakipçilerTakip Et

EN İYİ FOREX ŞİRKETLERİ

Yerli & Yabancı Tüm Aracı Kurumların Teknik Değerlendimeleri ve Karşılaştırmaları!

Çok Okunanlar