Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Kolay yöntemlerle para kazandıran siteler, anket doldurma, video reklam izleyerek para kazanma, eğitim videosu izleme, freelance iş ilanlarına başvurup proje teslim etme, ürünleri deneme ve deneyimleri paylaşma, reklam, ürün, stok fotoğraflarını yayınlama gibi görevler üzerinden kazanç sunan platformlardır.

Kolay yoldan para kazanma siteleri arasında yer alan Myiyo, Napolyon, Link.TL, Qmee, Surveytime, FieldAgent, BeMyEye ve daha fazlası hakkında bilgiyi alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Para Kazandıran Siteler

Para Kazandıran Siteler
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Myiyo

Myiyo, anket doldurma görevi üzerinden para kazanılan sitelerdir. Bu site merkezi Almanya’da bulunan Myiyo şirketinin web platformuyken, adres ile kullanıcılara her bir anketi doldurma üzerinden 2 ile 5 Euro arasında değişen kazanç sunulur.

Kazanç sağlamak için ilk olarak https://www.myiyo.com/tr/ adresine giriş ile siteye erişmek, ana sayfada yer alan ‘’ kaydol’’ sekmesine tıklayarak, açılan tabloya isim, soy isim, e-posta, yeni şifre bilgilerini girerek, onay vermek gerekir. İşlem ile erişim sağlanan yeni sayfadan ise ‘’ şimdi başla’’ komutuna tıklanarak, görüntülenen anketler doldurulmaya başlanır.

myiyo
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

İlk anket doldurma işlemleri ardından ise site kullanıcının mailine doldurulmasını istediği anketleri gönderir. Mailden bu anketler doldurulmaya ve onaylanmaya devam edilerek ödeme alınır. Aylık minimum 1000 ile 1500 TL arasında bir gelir anketlerden elde edilir. Ne kadar fazla doldurulursa kazanç o kadar yükselirken, kullanıcı profilinde yer alan ‘’kazanç çek’’ bölümünden, bilgisini vereceği hesaba kazancını talep ederek ödeme alır. Ödeme talep etme alt limiti ise 20 Euro’dur.

Napolyon

napolyon
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Napolyon, Türk araştırma firmaları arasında yer alan Napolyon’un web sitesi olarak bilinen ve site üyelerine araştırmalara katılımları halinde kazanç sunan platformdur. 1 milyon kullanıcısı olan sitede, üyeler ilgi alanlarına göre ayrılmışlardır. Bunu sistem araştırma için kendisi gerçekleştirir.

Bu siteyle para kazanmak için https://www.napolyon.com/ adresine giriş ile ekrana gelen ‘’ üye ol’’ sekmesindeki tablo üzerine e-posta, isim, soy isim, yeni bir şifre girilip, onay verilir. Üyelik ardından ana sayfadan tek soruluk anketler doldurulabilir veya bilgisi sunulan kapsamlı araştırmalara katılım sağlanır.

Her bir araştırma sonunda ise site kullanıcıya ödemesini yapar. Kullanıcı kendi profilinden kazancının, bilgisini sunacağı bir hesaba iletilmesini talep edebilir. Diğer yandan hediye çekleri ve puan kazançları elde edilir. 100 TL nakit ödeme sunan araştırmalara katılım ile ayda 1.000 TL ve üzeri rakamı performansa göre kazanmak mümkün hale gelir.

Pubiza (Link.TL)

pubiza
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Link.TL, linkleri paylaşma görevi üzerinden kolaylıkla para kazanma imkanı sunan popüler bir sitedir. Bu sitede belirli kullanıcılar websitelerine veya bağlantılarına ait linkleri kısa şekilde paylaşırlar. Kazanç sağlamak isteyen kullanıcılar ise siteye üyelik ardından, onların vermiş oldukları bu linkleri kendi sosyal medya sayfalarında veya web adreslerinde paylaşarak ödeme alırlar.

Linkler tıklandığında ise reklamlar açılır. Bu kapsamda kısa linki siteden alarak kendi web adresinde veya sosyal medya sayfasında paylaşan kişi linke her tıklanmada çıkan reklamlardan ve reklam tıklamalarından kazanç sağlar. Bu ödemler ise kullanıcıya site tarafından yapılır.

İlk olarak https://tr.link/ adresine giriş sağlanıp, ana sayfada yer alan ‘’ kayıt ol’’ sekmesine tıklanarak, gelen tabloya isim, soy isim, e-posta, yeni şifre bilgileri girilip, onay verilir. Bu adımlar ile profil oluşturulan site içinden artık linkleri alarak paylaşma görevi yerine getirilir. Düzenli yapılan görevler ise aylık ortalama 2.000 TL kazanç elde edilebilirken, yine profil içinde yer alan ‘’kazancı al’’ bölümünden, bilgisi sunulan hesaba kazanç talep edilir.

Qmee

Qmee
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Qmee, kullanıcılarına arama motorlarında gezinerek, basit şekilde para kazanma imkanı sunana sitedir. Platformun asıl amacı bu yol ile Google ve başka arama motorlarına ait aramaları yakından takip etmek olarak bilinir. Bu işlem için ise site üyelerine özel bir eklenti sunarken, bu eklenti kullanıcı tarafından bilgisayara indirilir. Eklentinin kurulumu ardından kullanıcı arama motorların ve internette gezmeye başlar. İşlem ile rahatlıkla kazanç elde edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İndikatör Nedir? En İyi Borsa İndikatörleri

Kullanıcı bilgisayara kurduğu eklenti ile aram motorlarında gezerken aynı anda ekrana reklamlar gelir. Kişi eğer ek bir kazanç daha kazanmak istiyor ise bu reklamlara tıklayarak ek ödeme alır.

Qmee ile para kazanmak için ilke olarak, https://www.qmee.com/ adresine erişim ardından, ana sayfadaki ‘’ kaydol’’ sekmesine girilip, ekrana gelen tablo talep edilen bilgiler ile doldurulup, onay verilerek üyelik sağlanmalıdır. Ardından profil bölümden sunulan eklenti bilgisayara indirilip, arama motorlarında gezinme ve reklam izleme üzerinden para kazanmaya başlanır.

Surveytime

surveytime
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Surveytime, eski ismi ile GiftHulk olarak bilinen ve şimdi ise yeni adı ile internet dünyasında yer alan ve üyelerine anket doldurma, video reklam izleme, testlere katılma, oyun oynama gibi birçok farklı görev üzerinden kazanç sunan bir platformdur. Para kazandıran siteler arasında popülerdir.

Surveytime ile kolay şekilde para kazanmak için ilk olarak, https://surveytime.io/ linine erişim ile ana sayfadan ‘’facebook ile kaydol’’, ‘’Google ile kaydol’’ veya ‘’Twitter ile kaydol’’ kutucuklarından biri seçilmelidir. Bu işlem ile oluşan profil hesabı ile yönlendirme sağlanan sayfadan ise artık listelenen görevlerden tercih edilen seçilip, görev tamamlanarak ‘’kaydet’’ komutuna tıklanıp, para kazanılır. Elde edilen kazanç ise yine profil üzerinden bir banka hesabına talep edilebilir veya hediye çekine dönüştürülerek Amazonda alışveriş için kullanılır.

Field Agent

fieldagent
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Field Agent, oldukça eğlenceli bir konseptte gezerken ve alışveriş yaparken para kazanma imkanı sunan bir sitedir. Siteye üye olan veya Field Agent uygulamasını telefonuna indirerek üyelik sağlayan kullanıcılar, gezdikleri mağazalardaki ürünlerin fotoğraflarını çekerek platforma gönderirler. Bu kapsamda her bir içerik için para kazanırlar.

Ürünlerin fotoğrafları gönderilirken ve özellikleri hakkında bilgiler sitede paylaşılırken, telefondan işlem yapıldığında konum bilgisinin açık olması gerekir. Web adresine bilgisayar ile gönderimde ise yine fotoğrafa yer bilgisini eklemek gerekiyor.

Para kazanmak için https://www.fieldagent.net/ sitesine giriş ardından ‘’ üye ol’’ sekmesinden tabloya erişip, gerekli bilgileri girip, onay vererek üyelik yapmak gerekir. Diğer yandan Google PlayStore ile uygulama telefona indirilip, aynı üyelik işlemi de yapılabilir. Ardından platformda bilgisi sunulan mağazalardan ürün fotoğraflarını çekip yollamak ve para kazanmaya başlamak mümkündür. Kullanıcı ödemleri ise kendi profili içinden, bir hesaba talep eder. Görevler ile aylık 1.000 TL ve üzeri bir kazanç elde edilebilir.

BeMyEye

BeMyEye
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

BeMyEye, kullanıcılarına ürün test etme görevleri üzerinden ödeme gerçekleştiren bir sitedir. Birden fazla mağaza ve marka ile iş birliği içinde olan platform, kullanıcıların ürünleri kullanmaları ardından paylaştıkları deneyimler için ödeme yapar.

Aynı zamanda BeMyEye uygulaması Google PlayStore ve Apple Store üzerinden de telefona indirilerek, kayıt ardından kullanılmaya başlanabilir. Üyelik için ise https://bemyeye.com/ linkine giriş ile açılan ana sayfanın ‘’üye ol’’ bölümü ile kayıt tablosunda talep edilen bilgiler girilerek, onay verilmelidir. Diğer yandan BeMyEye uygulaması direk telefona indirilip aynı kayıt işlemi yapılabilir.

Profilin oluşması ile birlikte platform ve uygulamasının belirtmiş olduğu ürünler satın alınarak test edilir ve deneyimler site içinde yayınlanır. Bu deneyimleri anlatan içerikler için ise site kullanıcıya ödeme yapar. Diğer yandan kişi profili ile siteden, deneyimleyeceği ürünü satın almak için harcama desteği talep edebilir. Bu kapsamda her hangi bir zarar olmadan aylık ortamla 1.000 TL’ye kadar kazanç, görevlerin düzenli ve sık yapılmasına bağlı olarak elde edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En İyi Yatırım Araçları (Kazandıran Yatırım Araçları)

Fusioncash.net

Fusioncash
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Fusioncash.net, kayıt işlemi ile daha hiçbir işlem yapmadan 5 dolar kazandıran ve ardından reklam izleme görevleri ile para kazanmaya devam etmeyi sağlayan bir sitedir. Bu sitede görevleri yapmak için ise ilk olarak üyelik gerçekleştirilmesi gerekiyor.

https://www.fusioncash.net/ linkinden sitenin ana sayfasına erişim sağlanıp, ‘’hesabım’’ ardından ‘’yeni hesap oluştur’’ sekmelerine tıklanmalı ve ekrana gelen tabloya gerekli bilgileri girerek, onay verilmelidir. Profilin oluşması ile artık site içinde listelenen eğitim videoları, reklam videoları, anketler arasından seçim yapılarak, görevler gerçekleştirilir ve para kazanmaya başlanır. Tüm görevler ise kullanıcılar aylık ortalama 500 ile 1.000 TL arasında değişen rakamları kazanabilirler.

Fiverr

Fiverr
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Fiverr, Freelance yani serbest çalışan olarak para kazanmak isteyenlerin tercih edebileceği ve tek bir işi yapmak üzerine odaklanmayan, çoklu seçenekleri sunabilen bir sitedir. Bu siteye üye olan Freelancerlar kendilerine ücretsiz şekilde dijital bir iş yeri açmış olurlar. Kendi profilleri üzerinden uzaktan gerçekleştirebilecekleri tüm işleri liste halinde sıralayıp, bu hizmetleri vermeleri halinde ne kadar ücret talep etiklerini belirtirler.

İş yaptırmak isteyen kişiler ise bu ilanları görür ve tekliflerini sunarlar. Ücretler ise iş freelancer tarafından yapılmadan önce Fiverr sitesi tarafından Freelancer’a ödenir. Bu para güvende tutulurken kullanıcı işi yapar ve hizmet alan kişiye gönderir. Ardından freelancer kendi profilinden, bilgisini sunacağı hesabına ödemenin iletilmesini talep eder.

Site ile bu sistemde para kazanmak için ise https://www.fiverr.com/ adresine giriş yapılıp, ana sayfadan “become a seller (satıcı olun)’” sekmesine tıklamak, gelen tabloya gerekli bilgileri, girerek onay vermek gerekir. Bu üyelik ardından profil düzenlenip işler ücret bilgileri ile paylaşılarak, her bir iş satışı yapıldığında kazanç elde edilir.

Craigslist

Craigslist, online olarak gerçekleştirilebilecek birden fazla işi liste halinde kullanıcılarına sunan ve bunlar arasında özgür şekilde seçim yaparak, işi tamamlama ardından para kazanma imkanını sunan sitedir. Bu siteye üyelik ardından panelde yer alan freelance tasarım, grafik, anket doldurma gibi uzayan iş listesinden tercih edilen kategori seçilerek görev yapılabilir. Bunun sonunda ise tamamlanan görev için ödeme alınır.

Diğer yandan bir bülten şeklinde paylaşımı yapılan bu işlerin tamamlanması ardından elde edilecek ödeme rakamları ise açık şekilde, iş paylaşımını yapan firmalar tarafından liste üzerinde belirtilir. Değişen kategorilere göre aylık ortalama 2.000 ile 3.000 arasında para kazanılır.

Site ile para kazanmak için https://istanbul.craigslist.org/ adresine erişim sağlanıp, sayfanın sol bölümünde yer alan ‘’hesabım’’ sekmesine ardından ekrana gelen tabloda ise ‘’ bir hesap oluştur’’ sekmesine tıklanır. İşlem ile açılan tabloya gerekli bilgiler girilip onay verilir. Ardından ana sayfaya tekrar dönüş yapılıp, açık liste üzerinden iş veya görev seçilerek, her bir iş tamamlandığında kazanç elde edilir. Bu liste üzerinden genel iş ilanlarına da ulaşmak mümkündür.

Freelancer

Freelancer
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Freelancer, serbest şekilde çalışanların tercih ettiği ve etkili bir kazanca ulaşmak için üyelik sağlanabilecek, geniş iş ilanına sahip olan bir sitedir. Kolay şekilde para kazanmak için bir şirkette çalışmak yerine bu platformda geniş bir yelpazede firmalarca yayınlanmış olan işlerden alım yapılır. İşlerin alınması sırasında ise belirli bir süre içinde projeyi teslim etme şartı kabul edilir. İşin alınması ile birlikte site kullanıcı hesabına ödemeyi yaparken, kullanıcı kazancını işi tamamladığında, belirleyeceği bir hesaba talep eder. Bu kapsamda iş bitine kadar ödeme güvence altına alınır.

Bu site içinde grafikerler, SEO uzmanları, sosyal medya uzmanları, video editörler ve diğer pek çok meslek dalından kişi kazanç sağlayabilir. İşlem için https://www.tr.freelancer.com/ adresine giriş ile ana sayfadan ‘’ kaydolun’’ sekmesine tıklanıp, gelen tablo talep edilen bilgiler ile doldurularak kayıt edilir. Daha sonra kişi profilinde yer alan ‘’ bir proje ilan et’’ sekmesi ile bir işini paylaşıp, satışa çıkarabilir veya hazır işlerden alarak görevi tamamlama üzerinden para kazanır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ⛽Brent & Ham Petrol Yorumları [2024] Ham Petrol Nedir?

Joy Spotter

Joy Spotter, kendisine üyelik gerçekleştiren kullanıcılarına, dış alanda çevreye asılmış konumdaki ilanların fotoğraflarını çekme ve siteye yollama işlemi üzerinden para kazandıran bir platformdur. Dışarıda camlara, reklam panolarına, direklere asılmış olan afiş reklamlarının veya iş ilanlarının fotoğraflarının çekilmesi ve bu fotoğrafların siteye gönderilmesi üzerinden aylık minimum 500 TL para kazanılır.

Joy Spotter uygulaması Google PlayStore ve App Store üzerinden rahatlıkla telefona indirilir. Uygulama giriş ardından görüntülenen ‘’yeni üyelik’’ sekmesine giriş yapılarak, gelen tabloya gerekli e-posta, yeni belirlenen şifre ve isim,soy isim bilgileri girilip, onay verilerek üyelik sağlanır.

Daha sonra ise telefonun konum özelliği açılarak reklam ve iş ilanlarının fotoğrafları çekilerek uygulamaya gönderilir. Bu şekilde uygulama ilanın hangi konumda olduğunu öğrenerek doğrulamayı gerçekleştirir. Her bir doğrulamada ise kişiye para kazancı sunar. Biriken kazançlar ise hediye çeki olarak tercih edilen her an bir alt limit kısıtlaması olmadan, uygulamada yer alan profil sayfasının “kazançları al” sekmesinden talep edilir.

YouSpotProperty

YouSpotProperty, tamamlanan görevlere göre farklı tutarlarda kazanç sunan, kullanılamaz hale gelmiş olan evlerin tespit edilmesi üzerine görevin gerçekleştirildiği bir sitedir. YouSpotProperty.com’a giriş ardından, ‘’yeni üyelik’’ sekmesine giriş yapılarak, açılan tablo üzerine isim,soy isimi e-posta, yeni şifre girilip, onay verilir.

Bu üyelik işlemi ardında ise çevrede gezerken tespit edilen kullanılmaz hale gelmiş evlerin fotoğrafını çekilip, siteye yüklenir. İşlem sırasında telefonun konum bilgisi açık olmalıdır. Evin bildirimi siteye yapıldığında ise site bildirimi yapan profile ödeme gerçekleştirir. Kişi bu ödemeyi profilindeki ‘’kazancı al’’ sekmesinden kendi banka hesaplarına transfer eder. Yüksek kazanç sağlanabilen bu sitede, görseli sunulan evin platformla iş birlikli firmalarca satışı yapılırsa evin fiyatının%1’i, evi tespit eden kullanıcıya verilir.

Shutterstock

Shutterstock
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Shutterstock, en geniş kapsamlı stok fotoğraf paylaşımı sitelerinden bir tanesidir. Bu sitede daha çok çözünürlük kalitesi yüksek, başarılı stok fotoğraflar kabul edilmektedir. İlk olarak https://www.shutterstock.com/tr adresine girilerek, ana sayfadaki ‘’kaydol’’ sekmesine giriş yapılıp, gelen tablo üzerine e-posta, isim, soy isim ve yeni şifre girilerek, onay verilir.

Bu adımlar ile açılan profil hesabı sayesinde artık fotoğraflar siteye yüklenebilir. Kişi kendi stok fotoğraflarını çekerek, profili üzerinden bir fiyat bilgisi ile paylaşımlarını gerçekleştirir. Yayınlanan fotoğraflar satıldıkça, site kullanıcıya gerekli ödemeyi yapar. Aynı zamanda siteye yüklenen fotoğraflar otomatik olarak lisanslanır ve satışa kadar çalınmaları önlenir. Satış ardından ise kişi profilinde yer alan ‘’ödeme al’’ sekmesinden kazancını banka hesabına talep eder. Başarılı fotoğrafların satışı ile ayda minimum 1.000 TL kazanç sağlanır.

Stockimo

stockimo
Kolay Yoldan Para Kazandıran Siteler [2023]

Stockimo, Shutterstock’ın talep ettiği gibi profesyonel stok fotoğrafları çekemeyenler için ideal olan ve telefon ile çekilmiş stok fotoğrafları da kabul eden bir sitedir. Bu alanda para kazanmak için https://www.stockimo.com/ adresine giriş yapılmalı, erişim sağlanan sayfadan ‘’ App Store download’’ kutucuğuna tıklanarak, telefona uygulama indirilmelidir. Ardından ekrana gelen ‘’ kaydol’’ sekmesine tıklanıp, gelen tabloya e-posta, isim, soy isim, yen şifre gibi bilgiler girilerek, onay verilir. Kişi bu üyelik ardından artık telefon ile çektiği stok fotoğrafları uygulamadaki profil alanından paylaşabilir.

Para kazandıran siteler arasında olan Stockimo’da satış amaçlı yapılan paylaşımda ise fiyat bilgisini detay olarak tanımlar. Fotoğrafların satışı halinde uygulama tarafından üyeye gerekli ödeme yapılırken, üye her bir satış ardından profilinden kazancının bilgisini sunacağı hesaba aktarımı talep eder. Burada satış oranına göre minimum aylık 1500 TL kazanılabilir.

1 Yorum

SORUNUZU SORUN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BİZİ TAKİP EDİN

15,482BeğenenlerBeğen
8,251TakipçilerTakip Et
12,545TakipçilerTakip Et

EN İYİ FOREX ŞİRKETLERİ

Yerli & Yabancı Tüm Aracı Kurumların Teknik Değerlendimeleri ve Karşılaştırmaları!

Çok Okunanlar