2024’de Kazandıracak Hisseler (17 Hisse Senedi)

Piyasa Uzmanlarımızla 2024’de Kazandıracak Hisseler ve 100% kar getirecek yerli yabancı hisse senetlerini derledik. Borsada en çok kazandıran hisseler: Bryat, İsyat, Emlak GYO, İş Yatırım, Avrasya GYO, UPS, Alibaba, Pinterest, Microsoft vb. 17 farklı hisse senetlerinin analiz ettik. Bu hisse senetlerinin her birine bakıldığında orta veya uzun vadede değer kazanımı gündemdedir.

2024 Yılında 100% kazandıracak hisse senetleri, başarılı ve 2021 yılında iş sahasında birçok atılım gerçekleştirerek karlarını yükseltmiş olan borsada en çok kazandıracak hisseler, yani şirketlerin hisse senetleridir.

2024 Borsada Kazandıracak Hisseler & Borsada En Çok Kazandıran Hisseler

Bryat Hisse Senetleri

Bryat hisse senetleri, analistlerin 2024 yılında kazandıracağını düşündükleri ve uzun vadede değer kazanımı yönünde tahminlerini sundukları hisse senetleridir. Bryat hisse grafik analiz verilerine göre 2024 Haziran ayı içinde kısa vadede %20,56’lık bir değer kazanımının yaşanacağı analistler tarafından belirtilmiştir.

Borusan Yatırım hisse senedi analizleri ele alındığında 2024 Haziran ardından orta vadede ise %55,87’lik bir değer kazanımının gündeme geleceği belirtilmiş, 2024 sonuna doğru uzun vadede hisselerin toplamda %104.14’lük bir değer kazanımı yaşayacakları belirtilmiştir. Hisse senetleri için açıklanmış olan direnç seviyelerine bakıldığında ise 515,3 – 546,6 – 622,2 ve 843,2 TL seviyeleri görülür. Uzmanlarca, 456 TL değerinden 420 TL bandına doğru bir düşüş trendi ile gündeme gelen hisse senedinin, kısa vade içinde değer kazanımı yoluna girdiği ve kararlı şekilde artacağı belirtilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yükselecek Altcoin Yatırım Tavsiyeleri [2024]
Borsada önerilen hisseler 2021
2024'de Kazandıracak Hisseler (17 Hisse Senedi)

İsyat Hisse

İşyat hisse, analistler ve yatırımcılar tarafından yakından takip edilen ve 2024 yılı içinde yatırımcılara değer kazanımını sunması beklenen bir hissedir. İsyat hisse, 2023 yılı 6 Mart tarihine bakıldığında 3,8 TL’lik alışı fiyatı ile tablolara yansır. Bir önceki kapanışında 3,8 lira düzeyinden işlem göre hisse %0,52’lik bir düşüşü grafiğe yansıtırken, analistler kısa vadede toparlanma ile fiyat artışının yaşanacağının sinyalini verdiler.

Analistler artışı işaret etse de hisse satın alma kararında belirli analiz verilerini göz önünde bulundurmak gerekir. Hissenin analizleri ele alındığında 2022 yılı 5 Mart tarihi ardından kısa vadede ilk olarak gündeme gelen hedef hisse rakamı ise 5 lira olarak aktarıldı.

İşyat hisseleri için en yüksek günlük fiyat değeri olan 3,8 lira düzeyinin haftalık süreç içinde 5 liraya yükselmesi ve ardından 2024 içinde orta vadede yükselişini devam ettirmesi bekleniyor. Analistler taban fiyatı 1,72 lira ve tavan fiyatı 4,70 lira olarak şekillenen hissenin, 2024 yılında orta vadede 7 lira bandını görebileceğini belirttiler. Geleceği olan hisseler arasında yer alır.

Kervansaray Hisse

Kervansaray hisse, 2022 yılı 6 Mart itibari ile yükseliş yönüne giriş yapan ve analistlerin 2022’de değer kazanımına yönelik hareketin devam etmesini bekledikleri bir hissedir. Mart ayı içinde son olarak bir önceki kapanış değeri olan 0,92 TL’lik fiyattan %8,24’lük artış ile 0,91 TL alış fiyatına yükselen Kervansaray hisse senedi, analistlerin Nisan başında 2,42 lira düzeyinin üzerine çıkış yapacağını açıkladıkları bir hisse olarak tablolara yansıyor. 2024 yılında yatırıma uygun hisse önerileri arasında yer alıyor.

güvenli forex eğitimi
2024'de Kazandıracak Hisseler (17 Hisse Senedi)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Az Parayla Yatırım En İyi Nasıl Yapılır? [2023]

Emlak GYO Hisse

Emlak GYO hisse, güncel tablolara bakıldığında değer kazanımını gündeme getiren ve 2022 yılında etkili şekilde artış yönüne giren hissedir. Analistler Emlak GYO hisse fiyatı için 6 Mart 2022 tarihinde yükselişin başladığını ve %1,23’lük değer kazanımı ile hisse fiyatının 2,45 alış rakamına ulaştığını belirttiler.

2024’de alınabilecek hisse senedi önerileri arasındaki Emlak GYO hissesinin analizlerine bakıldığında ise Mart ayı içinde kısa vadede değer kazanımının devam edeceği ve hisse fiyatı için ilk hedefin 2,65 lira bandının üstü olduğu görülür. Analistler ise uzun vadeli analizlerinde 3 lira fiyat üzeri hedef ile değer kazanımı beklediklerini ifade ettiler.

Kiler GYO Hisse

Kiler GYO hisseleri, borsa analistlerinin Mart ayı ardından orta vade içinde değer kazanımı bekledikleri hisseler arasında yer alıyor. 6 Mart 2024 tarihi ele alındığında 2,48 liralık alış fiyatı ile gündeme gelen hisse bir önceki kapanışında ise 2,48 liralık alış fiyatını gündeme taşımıştır. Bu açıdan %0,4’lük bir düşüş içinde olan Kiler GYO hisse için analistler bir düzeltme öncesinden değer kaybının yaşandığını belirtiyorlar.

Analistlerin elde ettiği verilere ve ortak görüşlerine bakıldığında 2022 Mayıs döneminde diğer bir ifade ile şuanda bulunduğu konumdan orta vadeli bir süre sonra, 2,54 lira rakamının üzerinde bir fiyatın tablolara geleceği ve 2024 yılı içinde değer kazanımının hakim olacağı vurgulanmıştır.

İş Yatırım Hisse

İş Yatırım hissesi, 6 Mart tarihinde önceki kapanışına göre %0,52’lük düşüş ile 3,8 lira alış değerini tabloya yansıtan ve analistlerin kısa vade içinde düzeltme yolunda değer kazanımını bekledikleri bir hissedir. Nisan 2024’e giriş yapılmadan önce İş Yatırım hisse fiyatının 3,90 lira düzeyinin üzerinde bir rakama ulaşılacağı analizler ile ortaya koyulurken, alıcılarının uzun vadede kar sağlayabilecekleri belirtildi. Bu bağlamda 2024 de kazandıracak hisseler arasına İŞ Yatırım’ı da ekleyebilirsiniz.

Güler Holding Hisse

Güler Holding hisseleri, borsa analistlerinin 2024 yılı ikinci yarısında yatırımcılarına getiri sunacağını belirttikleri bir hissedir. 24.014.683 TL’lik piyasa değerine sahip olan Güler Holding hisse fiyatları 6 Mart tarihi itibari ile günün en düşük değerinde 10,72 liralık fiyatı tablolara yansıttılar. Analistler hisselerin Mart ayı sonunda ise 24,48 liralık tavan fiyata doğru hareket edeceğini ve 2024 senesi içinde değer kazanımı ile yatırımcılarına fırsat sunacağını belirtiyorlar.

Avrasya GYO Hisse

Avrasya GYO hisse, 6 Mart itibari ile 3,46 TL’lik alış fiyatını tabloya yansıtan ve kısa süreli düşüş ardından ilk değer kazanımında 3,58 fiyat hedefine ulaşacağı belirtilen bir hissedir. Analistler Mart sonunda Avrasya GYO hisse fiyatında bekledikleri değer kazanımına bağlı olarak onu 2024’de kazandıracak hisse senetleri arasına dahil ederler. Analizlere göre hesaplanan 3,97 liralık fiyat düzeyinin üzerine ise yılın ikinci yarısında çıkış yapacağı belirtilmiştir. Kazandıracak hisseler arasında bir diğeri de Avrasya GYO.

Gedik Hisse

Gedik hisseleri, analistlerin yılın ikinci yarısı içinde 31,12 TL2lik fiyat beklentisi içinde oldukları hisse olarak öne çıkar. 6 Mart tarihine bakıldığında 25 liralık alış fiyatı ile bir önceki kapanış fiyatına göre yerini korumaya devam eden Gedik hisse fityatının, %2,50’lik bir artışı Mart ayı sonuna kadar yaşaması beklendiği ise analistlerce açıklanıyor.

Atlas Hisse

Atlas hisseleri, Mart ayı başı ele alındığında açılış ve kapanış fiyatlarında sakin bir havayı koruyan ve değer kaybını tablolara yansıtmayan bir hisse olarak öne çıkar. Analistler 6 Mart tarihinde de aynı imaj ile 1,67 liralık alış fiyatının hala korunduğunu belirtirler.

Atlas hisse senetlerinin kısa vade içinde 1,68 lira alış fiyatına çıkacağı, ardından yılın ikinci yarısı içinde ise 2,22 lira seviyesinin üzerinde konumlanacağı belirtiliyor. Analistlerin verdiği bu rakam tahminlerine bağlı olarak hisse, 2024’de yatırımcıların kazanma olasılıklarını kuvvetlendiriyor.

UPS Hisseleri

UPS hisseleri, Lojistik sektöründe yer alan United Parcel Service’in yatırım hisseleri olarak bilinen ve 2024 yılında değer kazanımı beklenilen yatırım araçlarıdır. UPS2nin 2021 yılında tercih ettiği maliyetleri düşürme yöntemi, onun kar marjının artışını tetikleyerek, hisseler için pozitif bir etki oluşturuyor.

Şirket kendi işe sahasında işletmelere yönelik teslimatları gerçekleştirme alanında pandemi ile daha fazla güç yakalamaya başlamıştı. Çünkü pandemide artan E-ticaret satışları şirketin iş başarısını yükselterek, hisselerde de değer kazanımını gündeme getiriyor. Borsa analistleri UPS hisselerini bu yıl 100% kazandıracak hisse senetleri arasına dahil ettiler. Şirketin hisseleri 2020’de kazandıracak hisseler listesinde de yer alıyordu.

INTEL Hisseleri

INTEL hissesi, 2022 yılında etkili bir değer kazanımını, INTEL şirketinin başarısına ve yeni iş ortaklıklarına bağlı olarak yaşayacak olan yatırım varlığı olarak görülür. Elektronik sektöründe yer alan INTEL, 205,2 milyar dolarlık piyasa değeri ve 2020 yılında yatırımcılarına sunduğu yüksek kazançlar ile dikkat çekiyor.

Şirketin 2020 senesinde yapay zeka ve PC oyun kategorilerinden yaptığı atılımlar ile hisselerinde de değer kazanımları gündeme geldi. Şirket ileriye yönelik hedeflerini verirken fiyat-kazanç gedefinde %11 ve temettü getirisinde %2,6 oranlarını açıklayarak, başarısını katlama yoluna doğru ilerliyor. Bu açıdan şirketin hisseleri de 2024’de analistlerin değer etkili bir değer kazanımı bekledikleri önemli hisseler arasında yer alıyorlar.

Alibaba Group Hisseleri

Alibaba Group hisseleri, İnternet ve perakende sektörünün devlerinden olan Alibaba Group’a ait olan ve 2024 senesinde satın alınabilecek en iyi hisseler olarak gösterilen yatırım varlıklarıdır. Yönetim altında tutuğu varlıkların %11’ine sahip olan ve 713,7 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Alibaba Group, bu başarılarına bağlı olarak borsa hisselerinin değer kazanımları ile de ön plandadır. Analistler bu yıl, bu hisseye yönelik etkili bir değer kazanımı bekliyorlar.

Microsoft Hisseleri

Microsoft hisseleri, Altyapı ve yazılım sektöründe yer aşan Microsfot’a ait olduğu bilinen ve 2021 yılında değer artışında etkili bir oran ile gündeme gelmesi beklenen hisselerdir. 2022’de yapılan analizler ile 3 farklı kategori kapsamında başarıyı yakalayan hisseler arasında Microsfot hisseleri yer aldı. Value Line Investment tarafından hisse senetlerine yönelik kapsamlı analizde, finansal güç, güven ve zaman içinde fiyatı koruma kategorilerinin her birinde pozitif bir imajı çizen hisse Microsoft hissesi seçildi.

2011 ile 2017 senesinde fiyat dalgalanmalarına şahit olan bu hisseler, 2020 senedine %50’nin üzerinden değer kazanımını Buluş Bilişim hizmetlerindeki başarının etkisi ile elde etmiştir. Analistler şirketin kazançlarının son 5 yıl içinde %20 oranına yakın seviyede artacağını ve buna bağlı olarak 2024’de alınmaya uygun hisseler arasından Microsoft hisselerinin yer aldığını açıklıyorlar.

Diğer yandan rekor fiyat rakamlarına şahit olmadı ve kendi fiyat konumunu koruduğu dönemlerde ise hissenin %1,0’lık kar payı ile mütevazi bir getiri sunmaya devam ettiği belirtiliyor.

Pinterest Hissesi

Pinterest hissesi, sosyal medya sektöründe yer aşan Pinterest şirketine ait olan ve 2022 yılında alıma en uygun olarak görülen yatırım varlıklarıdır. Şirketin 2022 yılına gelindiğinde reklam gelirlerinden elde ettiği karların hisse değerlerini yükselttiğini görüldü. Diğer yandan şirketin online satışlar ile bünyesine kattı değer ise hisse senedi değer kazançlarını ve şirketin imajını destekledi.

Analistler 2022 yılında Pinterest hisse alıcılarının her birinin, yaklaşık %25 oranında kara geçeceğini vurguluyorlar. Bu kazancı sunması açısından hisseler 2022’de alınabilecek en iyi seçenekler arasında yer alır.

Netflix Hisse Senedi

Netflix hisseleri, dijital dizi platformları arasına ilk hızlı girişi yapan Netflix’in başarısına bağlı olarak 2022 yılında değer kazanımı ile gündeme gelecek olan hisseler arasında yer alıyor. Platfromun 2020 sonunda beri yükselen başarısı ve üyelerinden elde ettiği kar getirisi ile hisselerinin değer kazanımı 2022 yılı içinde de etkili şekilde devam ediyor. Analistler 52 haftalık dönemde 575,37 USD gibi bir fiyat değerini gören hisseleri alınmaya değer seçenekler içinde inceliyorlar. Bu hisseyi 2024’de kazandıracak hisseler listesinin ilk beşine dahil ediyorlar.

Amazon Hisse Senedi

Amazon hisse senetleri, analistlerin 2024 içinde alınması gereken hisse senetleri arasında gösterdikleri ve 100 milyon üye rakamını aşan Amazonun başarısına bağlı değer kazanımı beklenen varlıklardır. Analistler hesaplamalarına bağlı olarak yılın ikinci yarısının başında Amazon hisse senedi alıcılarının yıl sonuna doğru %20’lik kar kazancının üzerinde getiri sağlayacaklarını ifade ediyorlar. Bu kapsamda Amazon hisse senetleri, 100% kazandıracak hisse senetleri ve 2024 borsada en çok kazandıracak hisseler arasında görülüyor.

Geleceğin Hisseleri – Borsada Önerilen Hisseler 2024

Borsada En Çok Kazandıran Hisseler

 • Bryat Hisse Senetleri
 • İsyat Hisse
 • Kervansaray Hisse
 • Emlak GYO Hisse
 • Kiler GYO Hisse
 • İş Yatırım Hisse
 • Güler Holding Hisse
 • Avrasya GYO Hisse
 • Gedik Hisse
 • Atlas Hisse
 • UPS Hisseleri
 • INTEL Hisseleri
 • Alibaba Group Hisseleri
 • Microsoft Hisseleri
 • Pinterest Hissesi
 • Netflix Hisse Senedi
 • Amazon Hisse Senedi

SORUNUZU SORUN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BİZİ TAKİP EDİN

15,482BeğenenlerBeğen
8,251TakipçilerTakip Et
12,545TakipçilerTakip Et

EN İYİ FOREX ŞİRKETLERİ

Yerli & Yabancı Tüm Aracı Kurumların Teknik Değerlendimeleri ve Karşılaştırmaları!

Çok Okunanlar