Yükselecek Altcoin Yatırım Tavsiyeleri [2023]

Altcoin en basit haliyle, Bitcoin dışındaki tüm dijital para birimlerini tanımlamak için kullanılan bir ifadedir. Bitcoin sonrasında ortaya çıkan ilk altcoin olan Mamecoin (NMC) sonrasında gelen Ethereum (ETH) ise ERC – 20 ile piyasa değeri en yüksek altcoin olarak değerlendirilebilir.

Kripto para piyasalarında listelenen dijital varlıkların kısa sürede sağladığı yüksek kazanç fırsatları sayesinde altcoinlere olan ilginin küresel düzeyde artmasına neden olmuştur. Coinlerin geleceği ise yakın bir dönemde küresel ekonominin dahi değişmesine neden olabileceği görüşünü ortaya çıkarmıştır.

Kazandıran Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2023

Hangi Kripto Para Alınmalı 2023? Güncel 2023 Altcoin Tahminleri

Son bir yıl içinde en çok kazandıran altcoinler yeni yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. En çok kazandıran altcoinler 2023 yılı bağlamında yeni yıl içinde güçlü bir uzun vade kazanç potansiyeli taşımaktadır.

altcoin yatırım tavsiyeleri 2021
Yükselecek Altcoin Yatırım Tavsiyeleri [2023]

Hangi Kripto Para Yükselir 2023 & Hangi Coin Alınır 2023

Atheios (ATH) son dönemin en yüksek seviyelerini görerek öne çıkmayı başarmıştır. Cardano (ADA) Coin ve Binance Coin (BNB) ise altcoinler arasında güçlü yönleri ile dikkat çekiyor.

Değerlenecek Altcoinler:

  • Avalanche (AVAX) Coin
  • Olympus (OHM) Coin
  • Axie Infinity (AXS) Coin
  • Dogecoin (DOGE) Coin
  • Shiba Inu (SHIB) Coin
  • Cardano (ADA) Coin
  • Chainlink (LINK) Coin
  • Solana (SOL) Coin
  • Ripple (XRP) Coin
  • Binance (BNB) Coin

Avalanche (AVAX) Coin

AVAX ne olur
avax

2023 yılında öne çıkması beklenen AVAX, 2022 yılı performansı ile en çok kazandıran altcoinler arasında yerini almıştır. 3 dolar seviyelerinden işlem görürken Kasım 2022 itibariyle 146 dolar seviyelerine kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırmayı başarmıştır. 2023’de AVAX ne olur sorusunun yanıtını veren uzmanlar ise bu altcoinden bir hayli umutlu görünmektedir. Yükselmesi beklenen kripto paralar 2023 listesinde başı çekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ayı Tuzağı Nedir? Boğa Tuzağı Nedir? Örnekler

Olympus (OHM) Coin

Geleceği olan coinler Olympus coin
Olympus

Piyasalarda en fazla çeşitlendirilen protok dışı token olarak değerlendirilen OHM Coin, Kasım 2022 itibariyle piyasa değeri 1,2 milyarın üzerine çıkmayı başarmıştı. 732 dolar seviyelerinden işlem görmesinin ardından gelecek dönemde de performansını sürdürmesi beklenmektedir. Geleceği olan coinler arasındadır.

Axie Infinity (AXS) Coin

Axie Infinity (AXS) Coin, oyna – kazan mantığı ile gelecekte de popülerliğini sürdürmesi beklenen kripto varlıklar arasında yer almaktadır.

Axie Infinity oyna kazan
Axie Infinity

Sahibi Sky Mavis taafından dünya çapında 2,5 milyondan fazla günlük oyuncusu olduğu ifade edilen Axie Infinity için piyasa hareketlerinin yakın gelecekte olumlu yönde olacağı belirtiliyor.

Dogecoin (DOGE) Coin

dogecoin
dogecoin

Popüler meme coinlerden DOGE, son dönemin en çok kazandıran kripto paralarından. Ancak şaka coinlerin geleceği güvensizlik yaratması yatırımcıları da endişelendirmeye devam ediyor. Şaka olarak başlayan DOGE, piyasa değeri açısından şuanda 30 milyar dolar ile en büyük 10 kripto para birimi arasında yerini alıyor. Gelecek dönemde de bu başarısını sürdürmesi bekleniyor.

Shiba Inu (SHIB) Coin

geleceği olan coinler shiba
shiba

DOGE’nin en büyük rakibi olarak görülen bir diğer popüler meme coin ise SHIB oldu. 2021 yılına damgasını vuran altcoinlerden biri olan Shıba Inu, piyasalarda kalıcı olmak isteyen kripto varlıklardan birine dönüştü. Özellikle Elon Musk sonrasında ikisi bir arada değerlendirilmeye başlayan DOGE ve SHIB, 2022 yılı ve sonrasında da güçlü piyasa değeri ile varlıklarını piyasalarda sürdürmeye devam edecekleri görüşlerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Altcoin yatırım tavsiyeleri 2023 arasında her ne kadar balon etkisi yapsa da, uygun fiyattan almanız halinde uzun vadede geleceği olan coinler arasındadır.

Cardano (ADA) Coin

cardano
cardano

Piyasaların popüler ürünlerinden ADA Coin için olumlu yönde tahminler gelmeye başladı. 250’den fazla DApp, DeFi ve launchpad ile daha birçok yeni ortaklık ve gelişim sonrasında ADA’nın değerlenecek altcoin ve yükselecek altcoinler kategorisinde tanımlanmaya başlaması dikkat çekti. 2022 yılında elde ettiği 55 milyar dolarlık piyasa değeri ile önemli bir tırmanış gerçekleştirmiştir. 0,20 dolarla yıl performansına başlayan ADA, 3 doları aşarak Eylül 2021’de dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi olmayı başarmıştı.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İnternetten Para Kazanma Yolları (30+ Yöntem)

Chainlink (LINK) Coin

LINK Coin geleceği
LINK Coin geleceği

Kripto piyasalarda rekabet gücü bir hayli yüksek olan LINK, kriptodan ziyade daha çok bilinen anlamıyla hisse senetleri ile eşdeğer biçimde işlem görmektedir. Ağı özel kılan en temel unsur ise işlevsellik açısından piyasalara sağladığı kazanımlar ve verimlilik olmuştur. LINK Coin geleceği ve geçmiş dönem performanslarına bakıldığında ise yatırımcısına yakın dönemde de kazandırmaya devam etmesi beklenmektedir. Son yılların en dikkat çeken altcoinleri arasında ilk sıralarda kendine yer edinmiştir.

Solana (SOL) Coin

Solana Coin geleceği
solana

İşlem gördüğü kripto piyasalarda 62 milyar dolardan fazla piyasa değeri ile en büyük ilk 5 altcoin arasında sayılabilecek SOL Coin, 2022 yılında gösterdiği performans ile yeni yılda da benzer bir yükseliş trendi yakalayacağı izleniminin ortaya çıkmasına neden olmuştur. 2 doların altından başlayarak, tüm zamanların rekorunu kıran SOL Coin, 260 dolarlık en yüksek seviyesi le yatırımcısını bir hayli memnun etmeyi başarmıştır. Solana blokckchain ağının yerel kripto para birimi olan SOL, Ethereum için de ciddi bir katkı sunmuştur. Solana Coin geleceği ise proje vizyonuna bakılarak olumlu yönde değerlendirilmeye devam etmektedir.

Ripple (XRP) Coin

Geleceği parlak coinler Ripple
Ripple

Çalkantılı bir süreç sonrasında piyasalarda yeniden konumunu güçlendiren XRP ripple gelecekte ne olur, çok sık gelen güvenlik sorunları ve yasal sıkıntılar nedeniyle yatırımcılarını strese sokmuştur. Ancak son dönem performanslarına bakıldığında ise yeniden güçlendiği görülüyor. Gelecek dönemde de proje hedeflerinin tutturulması halinde yükselişinin devam etmesi beklentisi sürüyor. XRP dikkat çeken altcoinler arasında yer alsa da bazı piyasa riskleri ve sorunlar nedeniyle yatırımcıların temkinli yaklaşması gereken altcoinler arasında yerini almıştır. Geleceği parlak coinler arasındadır.

Binance (BNB) Coin

bnb Binance yeni girecek coinler
bnb

Yükselen coinler arasında BNB bir hayli dikkat çekmektedir. Piyasa değeri ile önemli bir konuma gelen BNB, dünya genelinde işlem hacmi en yüksek kripto para borsalarından biri olan Binance’nin yerel kripto para birimi olarak piyasada yerini almıştır. Fiyatı 689 dolar seviyelerine yükselmesinin ardından, Bitcoin ve Ethereum’un ardından anılan en güçlü kripto para birimi olarak dikkat çekiyor. Binance yeni girecek coinler ile BNB üzerinden yapılan işlemler gelecekte de konumunu iyileştirecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ⛽Brent & Ham Petrol Yorumları [2023] Ham Petrol Nedir?

SORUNUZU SORUN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BİZİ TAKİP EDİN

15,482BeğenenlerBeğen
8,251TakipçilerTakip Et
12,545TakipçilerTakip Et

EN İYİ FOREX ŞİRKETLERİ

Yerli & Yabancı Tüm Aracı Kurumların Teknik Değerlendimeleri ve Karşılaştırmaları!

Çok Okunanlar