Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Kârlı yeni iş fikirleri, tarım ürünleri yetiştiriciliğinden, sosyal medyada reklam yönetimleri hakkında destek verme alanına kadar geniş bir yelpazede şekillenen ve bugünün şartlarında sektör fırsatlarından yararlanarak kar elde edebilmeyi sağlayan iş seçeneklerinin tümüdür.

Karlı yeni iş fikirleri 2022 listesinde yer alan para kazanma yolları; Türkiye’de olmayan iş fikirleri, ek iş fikirleri, sermayesiz iş fikirleri, karlı iş fikirleri hakkında tüm bilgileri ise alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Para Kazandıracak En Yeni iş Fikirleri 2022

Kuzu Göbeği Mantarı Yetiştirme

Kuzu Göbeği mantarı yetiştirmek, karlı ve yenilikçi iş fikirleri arasında yer alan ve bu mantar türünün tohumunun alınması ardından gölgelik bir alanda veya serada ekim ile gerçekleştirilen üretim işidir. Kuzu Göbeği mantarı oldukça lezzetli, şuanda tüketimi çokça tercih edilen ve pazarlardan, marketlere kadar satış ağı geniş olan bir mantardır. Bu yüzden üretim ardından kazanç sağlayabilmeyi mümkün kılar.

Kuzu Göbeği Mantarı
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Üretim için ise sera veya geniş saksılar bir ekim alanı 1.000 TL gibi bir rakama oluşturulabilir. Ardından tohum alımı yapılıp, ekim gerçekleştirilir. Yeterli sulama ile birkaç ayda elde edilen mantarların kg ise 500 ile 1.500 TL arasında değişen fiyat ile gıda marketlerine ve organik ürün satış mağazalarına satılır.

Dövme Sanatçılığı ve Dövme Salonu Açmak

Salon açarak, dövme sanatçısı olmak, her zaman dövme uygulamasının gerçekleştirilebileceği, yenilikçi, popüler ve piyasa koşullarından en az derecede etkilenen bir iş seçeneğidir. Bunun için ilk olarak özel kuruluşlar ve döveme sanatçılarının yer aldığı eğitim merkezlerince sunulan ve 3 ay gibi kısa bir dönem süren eğitime katılım sağlanır.

Dövme Sanatçılığı
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Ardından salon açılışı için temin edilecek malzeme fiyatları ise toptan alımlarda oldukça avantajlı fiyatlar ile elde edilebilir. Salon için gerekli tüm materyaller ve salon kirası için ortalama 15 bin TL ile 20 bin TL harcama gerekir. Ardından uygulanan dövmeler ise birer sanat ürünü olmalarına bağlı olarak çok daha yüksek rakamlara yapılır. Özellikle renkli ve detaylı dövme uygulamalarında sadece bir dövme için 5 ile 7 bin TL arasında değişen fiyat değerleri verilmektedir.

Büyük Beden Ürün Mağazası Açmak

Büyük beden ürün dükkanı açmak, yenilikçi bir konsept ile yapılacak iş fikirleri arasında olan ve büyük beden bireyler içinde geniş bir seneğin sunulması amacıyla hayata geçirilen, müşteri kitlesinden hızlı etkileşim alınacak iştir. İnsanlar direk olarak bir giyim mağazası açma yoluna giderler, ancak burada belirli bir kitleye yönelik mağaza açılışı ile kar elde etme olasılığı daha yüksektir. Özellikle büyük beden bireyler kendileri için uygun ve faklı tasarımları arıyorlar. Eğer bu kitle için çarpıcı tasarımlar ile bir mağaza açılırsa, beğeni almak mümkün hale gelir.

Büyük Beden Ürün Mağazası
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Kişi mağazayı açmak için ürün tedarikinde bir çok seçeneği bir arada sunan ve özellikle büyük bedende farklı tasarımlara yer veren online toptan e-ticaret sitelerinden, yurtdışında yer alan farklı giyim ürünlerinin siparişini verebilir. Bu ürünleri almak için ise ilk adımda 6 ila 7 bin TL arasında harcama yeterli olacakken, mini bir butik için ise yine ortama 6 bin TL kadar açılış masrafı yapılır. Daha sonra hem mağazadan hem de mağaza ürünlerini Instagram üzerinden satıştan bir ay içinde açılış rakamının yüksek oranı temin edilir. Satış oranına bağlı olarak kazançlar katlanarak devam ettirilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  📈Altın Ne Olur? Ne Zaman Alınır? 2024 Altın Tahminleri

Tobacco Shop Açmak

Tobacco Shop açılışı, son dönelerde oldukça popüler olan ve en iyi kar marjlarını getiren iş fikirleri arasındadır. Piyasanın durumuna bağlı olarak tütün mamullerinde popüler markaların fiyatlarının yüksek olmasına bağlı olarak artık insanlar Tobacco Shop’lardan alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Bu yüzden satılardan aylık ortamla 10 bin TL’yi bulan kazanç elde etmek mümkün hale geliyor.

Tobacco Shop
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Bu dükkanların açılası aşamasından sorulan, “iş nasıl kurulur?” sorusunun yanıtı ise oldukça basittir. İşi kurmakta, ürün tedarik, firma açılışı ve dükkan kiralama adımları izlenir. Bu dükkanı açmak için devletin onayladığı ve dükkanlara listelerini sunduğu bandrollü ürünlerden ve diğer aksesuarlardan tümünü almak için ortalama 5 bin TL sermaye yeterli olurken, dükkan için ise maksimum 5 bin TL kiralı bir yer tercih edilebilir. Ardından yapılan satışlar ile aylık ortamla 10 bin TL kazanç sağlamak, karlı bir iş yapmayı sağlar.

Catering Firması Kurmak

Catering şirketi kurmak, yine 2021 yılında oldukça popüler olan ve karlı yeni iş fikirleri arasında yer alan, restoranlar ile anlaşmaya gidilerek kazanç sağlanabilecek bir iş çeşididir. Restoranlar özellikle şu dönemde paket servislere yetişmeye çalışırken, bir tatlıcı almak yerine hali hazırda tatlı yapan ve bunları ambalajları ile birlikte, taze şekilde teslim eden catering firmaları ile çalışıyorlar. Catering şirketi kurma.

Catering Firması
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Bu işi yapmak için ilk adımda ekonomik bir sermayeyi kullanabilmek için tek bir niş yemek tipine yönelim sağlanmalıdır. Sadece tatlı, sadece soslu kızartmalar veya sadece mercimek köftesi ve çiğ köfte gibi soğuk ürünler hedef alınabilir. Ardından küçük bir dükkan ile dönüşümlü olarak evde de hazırlanan siparişler, restoranlar ile yapılan anlaşma üzerinden satılır. Şirket açılışı, tek gıda için gerekli malzemelerin alımı ve yeterli metrekarede bir dükkan kiralama için toplamda ortalama 15 bin TL ile 20 bin TL sermaye gerekir. Bir restoran anlaşması ile sürekli siparişler üzerinden karar kılınması halinde, aylık ortama 7 ila 8 bin TL’yi ilk adımda kazanmak mümkün hale gelir.

Çiçek Tasarımı ve Satışı

Çiçek tasarlamak ve satmak, bir Instagram hesabına ve çeşitli tasarımlarda buketler oluşturacak farklı çiçeklere sahip olmaktan başka bir detayı gerektirmeyen, yenilikçi ve potansiyel alıcı kitlesi yüksek olan bir iş fikridir.

Çiçek Tasarımı
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Kişi bu iş için ilk olarak herkese açık konumda olan ve ileride açacağı çiçekçi için düşündüğü isim ile bir Instagram hesabını oluşturur. Ardından online bitki satışı yapan toptancı et-ticaret sitelerinden tercih edilen çiçekler alınır. Bunun için 4 ila 3 bin TL bir harcama ile farklı renklerde ve çeşitlerde çiçek temin edilebilir. Daha sonra ise bu çiçek için şık ahşap kutular veya buketleri sarmak için satınla özel kumaş tipleri yine online hobi mağazalarından alınır.

Yaratıcı çiçek demetleri kutularda şık minimal biblolar ile sunulan çiçek tasarımları evde hazırlanıp, Instagram üzerinden görsel ve fiyat paylaşımı ile satışa sunulur. Alıcı kitlesinin genişliği ile tasarımlar için verilen fiyatlara bağlı olarak, aylık ortamla 2.000 ile 3000 TL arasında kazanç ilk etapta elde edilebilir. Kişi talep attıkça bunu bir butik çiçekçi mağazaya da dönüştürebilir.

İmitasyon Takı Ürünleri Satışı

İmitasyon takıları satmak, düşünüldüğünden çok kar marjı elde edilebilen ve ürün tedariki rahatlıkla yapılan, fırsatlı bir iş modelidir. Şuanda imitasyon bilezik, kolye ve altın görünümlü takılar oldukça revaçta. Buna bağlı olarak satış potansiyelinin yüksek olduğu iş hem bir dükkan açılarak hem de bir e-ticaret sayfası açılarak yapılabilir.

İmitasyon Takı Ürünleri
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Kişi 6 ile 7 bin TL arasında değişen bir sermaye ile altın görünümlü takı satışını dükkan açarak yapabilir. Diğer yandan, ilk adımda toptan satış mağazalarından bu takılar 3 bin TL tutarlı bir sermaye ile edinilerek, E-ticaret sitesi açılışı ardından online satışa başlanabilir. Bu iş ile aylık ortalama 5 bin TL kazanç elde edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Teknik Analiz Formasyonlar (Detaylı Rehber)

Google Ads Danışmalığı Yapmak

Google Ads danışmanı olmak, he yenilikçi hem de reklam kategorisi ile ilgilenenlere hitap eden bir iş koludur. Başarılı bir kazanç elde etmek ve sonrasından reklam ile ilgili orta ölçekli bir ajans oluşturmak için başlangıç noktası olarak tercih edilen iş fikri için Google Ads reklam yönetimlerine hakim olmak gerekir. Eğer kişi bu deneyime sahip değilse ilk olarak karlı reklam verme konusunda eğitim alabileceği özel kuruluşlardan destek alır. 3 aylık eğitim ardından ilk adımlar ile deneyim elde etmek için freelance işe başlanabilir.

Google Ads Danışmalığı
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Özellikle bu konuda ilen veren Freelance iş sitelerinden, Google Ads reklam verme konusunda bilgi sahibi olanlar, hizmet almak isteyen şirketler ile iletişime geçebiliriler. Bu kapsamda şirketler için Google üzerinden ve sosyal medyadan reklam verme, yetkinlik varsa reklam videosunu hazırlama adımları izlenir. Ardından şirketlere verilen freelance çalışma desteği ile aylık 3.000 ile 4.000 TL arasında değişen maaş ödemesi alınırken, deneyim elde edildikçe kişi kendi işini yapmak için adım atabilir.

Instagramda Reklam Vermek

Insagramda reklam verme iş fikri reklam videosu ve metni hazırlama kabiliyeti olan kişiler için ideal olan ve kişinin kendi işini kurabileceği bir seçenektir. Özellikle küçük işletmeler Instagram üzerinden ürün satışı gerçekleştirirler. Ancak bu ürünlerin reklamlarını nasıl hazırlayacakları konusunda ise desteğe ihtiyaç duyarlar.

Instagramda Reklam
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Küçük işletmeler bu desteği sağlamak için yine Instagramda açılan bir adres üzerinden belirli ürünlere yönelik hazır video reklam konseptleri veya metinleri satışa sunulur. Aynı zamanda reklamların şirketlerce alınması halinde işi yapan birey şirketin Instagram hesabında düzenli olarak kampanya reklama yayınlama görevini de üstlenebilir. Yapılan iş bağlantıları ile aylık ortamla 4.000 TL kazanç elde edilebilir. Kişi online olarak kendi projelerini küçük işletmelere reklam desteği olarak sunarken, bir firmaya bağlı kalmak zorunda olmaz.

Kurutulmuş Sebze Markası Yaratmak

Kurutulmuş sebze markası oluşturmak, yeni iş kurma fikirleri arasında öne çıkan, kar sağlama kapasitesi yüksek olan ve özellikle şeflerin çalıştığı restoranlar ile iş anlaşmanın yolunu açan bir iştir. Kurulmuş meyveler her alanda tüketim için tercih edilirler, ancak kurutulmuş sebzeler genel olarak şefler ve aşçılar tarafından özel yemeklerde kullanılır. Güncel olarak belirli markalar tarafından yapılan bu işe ise gıda sektöründe ihtiyaç bulunur.

Kurutulmuş Sebze
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Bunun için direk olarak sebzeleri kişi kendisi yetiştirerek, kurutabilir veya sebzeleri toptan alımı ardından güneş altında doğal yollar kurutma ve özel sebze kurutucu makineler ile sebzeleri kurutma yöntemlerini tercih edebilir. Sağlık şartlarına uygun ve devlet onaylı küçük ölçekli bir firmanın açılışı ise makine ve ham madde giderleri ile ortama 20 bin TL’den açılır. Kurutulan sebzelerin sade şekilde ambalajlanması ve bu şekilde mağaza, restoran alanlarına satılması ve şefler için özel olarak internet satışlarının sunulması ile aylık ortalama 10 bin TL ve üzeri bir kazanç elde edilebilir.

Erkek Güzellik Merkezi Açmak

Erkek güzellik merkezi açılışı, yenilikçi iş fikirleri arasında yer alan ve direk olarak belirli bir hedef kitleye yönelme üzerinden kar sağlama olasılığını yükselten bir iş fikridir. Özellikle saçlarını boyatmak ve farklı saç kesimlerini uygulatmak isteyen erkekler, manikür ve pedikür bakımını yatıran erkekler, bu güzellik merkezlerini yoğun şekilde tercih ederler.

Erkek Güzellik Merkezi
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Ancak bu erkek salonlarının sayısı oldukça az olmak ile birlikte, sektörde yeni salonlara ihtiyaç duyulduğu bilinir. Orta ölçekli bir salonu kirama, merkezin yasal şirket açılış giderlerini karşılama, ilk adımda yeterli teçhizatı edinmek ve malzemeleri almak için ise minimum 50 bin TL sermaye ayırmak gereklidir.

Diğer yandan erkek güzellik merkezlerinde, erkeklere özel uygulanan saç boyama işlemleri için ise ortamla 600 TL fiyat belirlendiği bilinir. Bu kapsamda açılış ardından sadece temel hizmetler ile aylık ortalama 6 bin ile 10bin TL arasında değişen bir kazancın elde edilmesi mümkün hale gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Az Parayla Yatırım En İyi Nasıl Yapılır? [2023]

Influencer Olmak

Influencer olma iş fikri, yenilikçi yanı ile öne çıkan ve kişinin kendi kullanıcılarını bir ürüne veya hizmete yönetmesi sayesinden gerçekleştirilen iş biçimidir. Bu işin yapılabilmesi için kişinin de sosyal medya üzerinden popüler olması ve takip çi sayısının yüksel olması gerekir.

Influencer Olmak
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Kişi eğer belirli bir hedef kitlesine sesleniyor ise ilk olarak kendi deneyimlediği ürünler hakkında bilgiler videolar ve görseller ile takipçilerine sunmaya başlar. Bu yol ile markaların dikkatini sosyal ağlarda çekmeye çalışır. Başarı bir tanıtım işlemi ardından markalar ile görüşme sağlanıp, onların ürünler veya hizmetleri Instagram, Youtube, Facebbok gibi alanlardan tanıtılarak, marka ile anlaşılan ücret bazında gelir elde edilir.

E-Ticarete Başlamak

E-Ticaret adım atmak, günümüz trendlerinde en karlı olan ve geniş iş çeşitlerinden her hangi birinin seçimi ile ürün satışı üzerinden ideal bir kazanç elde edilebilen iş fikridir. Bunun için ilk olarak E-Ticaret sitesi ise neyin satışının yapılacağı belirlenmelidir.

E-Ticarete Başlamak
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Bu kapsamda ise oldukça geniş seçenek bulunur. El yapımı takılar, giyim ürünleri, mobilya, dekorasyon aksesuarları, yağlı boya tablolar, farklı organik gıda ürünleri, elektronik ürünler ve daha pek çok şey bir E-Ticaret sitesi ile satışa sunulabilinir. Bunun için belirli bir ücret karşılığın E-ticaret sitelerini hazırlayan firmalardan veya online hizmet sunucuların hazır site modellerinden destek alınıp, ürün tedariki ardından satışa başlanır. Fiili dükkanları sayı bakımından geçen sektörün gücü ve artık online siparişleri tercih eden müşteri kitlesinin varlığı ile E-Ticaretten yüksek gelir elde etmek mümkündür.

Hurda Ürün Dönüşümü Yapmak

Hurda ürün dönüşümü gerçekleştirmek, yeni, yaratıcı iş fikirleri arasında yer alan ve dönüşüm sektöründeki yükselişten yararlanarak, karı yüksek oranda elde etmeye imkan sunan iş koludur. Hurda dönüşüm için eski ürünleri tamir ve restore edebilecek küçük ölçekli bir işletme açılışı yapılır. Bu kapsamda oldukça düşük bir sermaye ile eski hurda ürünler satın alınarak, bunlar dükkanlarda tasarım ürünlere dönüştürülür.

Hurda Urun Donusumu Yapmak
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

Örneğin internet üzerinden ikinci el şeklinde satışı yapılan bir salon konsolu, hurda dönüşümü yapan sanatçı veya yetenek sahibi kişi tarafından çok düşük rakamlar ile satın alınır. Daha sonra bu ürün dükkanda zımparalanma ve en trend dekorasyon renklerine boyanma aşamasından geçirilir. Ardından kuplarına şık tasarım aksesuarlar yerleştirilir. Bu gibi adımlar ile yeniden ayartılan ve artık sadece bir tane olan ürün hem internetten hem de mağazadan satışa sunulur. Bu kapsamda ikinci el ürün alımları ve dükkan açılışı için ilk adımda ortalama 30 bin ile 50 bin TL arası sermaye gerekir. Ardından satılan tasarım ürünler için ise emeğe bağlı fiyat rakamı belirlenir. Sadece bir ürün tasarımına bağlı olarak 10 bin TL üzerinden de satışa sunulabilir.

İnsan Kaynakları Firması Açmak

İnsan kaynakları şirketi açmak, kurumsal yapıda bir iş ile ideal bir kazanç elde etmeyi sağlayan iş fikridir. Çoğu şirket insan kaynakları departmanına yer vermek yerine insan kaynakları şirketlerinden destek almayı ve bu alanda zaman harcamak yerine kendi iş planlarına odaklanmayı seçerler. Bu iş fikrinde ise bir insan kaynakları şirketi açılır ve bu konuda deneyimli personel alımı ile şirketlere destek sunulur.

İnsan Kaynakları Firması Açmak
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

İnsan kaynakları şirketlerinden personel desteğini almak isteyen firmalar ise şirkete 4.000 TL’den başlayan ve 15 bin TL’ye kadar değişen ortalama ücretleri öderler. Geniş çaplı, kurumsal bir işe ve sektör alanına girmek isteyen ve sermayesi olan kişiler için en ideal iş fikirleri arasından insan kaynakları şirketi açmak yer alıyor.

Aleovera Mağazası Açmak

Aleovera dükkanı açmak, oldukça popüler ve sayıları henüz artmaya başlayan dükkanları kapsayan bir sektöre adım atmak için ideal iş fikridir. Aleovera oldukça popüler ve sağlıklı birin olması sebebi ile herkes tarafından tercih edilen ve satış potansiyeli çok yüksek olan doğal bir üründür. Bu ürünün ile hazırlanan sabunlar, şampuanlar, kremler, maskeler temel ürün seçenekleri olarak tercih edilip, satışlarının yapıldığı hoş konseptli be bohem bir dükkan açılabilir. Ortalama 30 bin TL sermeye ile açılan karlı yeni iş fikirleri arasındaki Aleovera mağazaları ile Aleovera ürün satışlarından aylık ortamla 7-8 bin TL kazanç elde edilebilir.

Aleovera Mağazası Açmak
Kârlı Yeni İş Fikirleri (Çok Bilinmeyen Ek İşler)

SORUNUZU SORUN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BİZİ TAKİP EDİN

15,482BeğenenlerBeğen
8,251TakipçilerTakip Et
12,545TakipçilerTakip Et

EN İYİ FOREX ŞİRKETLERİ

Yerli & Yabancı Tüm Aracı Kurumların Teknik Değerlendimeleri ve Karşılaştırmaları!

Çok Okunanlar